Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az IQ-tesztek mennyire megbízh...

Az IQ-tesztek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Mennyiben befolyásolhatja akár az egész életünket egy IQ-teszt eredménye,s mennyire mértékadó? Én anno népnyelven csak kisegítő-iskolában fejeztem be a8-at,s anno amikor a pszichiátrián végeztettek velem IQ-tesztet,(-még gyerekkoromban,)90-pont volt,legutóbb én kértem a legiben,ott 105-pont volt,a scientológián egy állítólag oxfordi-IQ-tesztet végeztettem el csak úgy kíváncsiságból,ott 110-pont volt az eredmény.Nos voltam is mindjárt bajban,mert záporoztak a kérdések,hogy hogy kerülhettem én kisegítőbe,s a fejemben is kavarogtak a dolgok,hogy most én tényleg értelmi-fogyatékos vagyok e, vagy sem.Egyébként,bárkivel elbeszélgettem,az meg volt lepődve azon,hogy én oda jártam anno.
2010. dec. 21. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Hallottál Szent-Györgyi Albertről? A világ egyik legértelmesebb leginteligensebb embere volt!Egyszer rávették hogy töltsön ki egy ilyet.70 pontot kapott. Na ennyit ér!
2010. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

"egy állítólag oxfordi-IQ-tesztet végeztettem el"


Oxfordi az a jó édes anyjuk, aki Sanghajban sztriptiztáncosnő volt és homokszemért barátkozott,végül sivatagtulajdonos lett!

2010. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A scientológiai teszt valóban, nem igazán mérvadó. Vannak úgynevezett akkreditált IQ tesztek, amit nagyon sok ember végzett el és ezek alapján elmondható, hogy abban, amit megmérnek "viszonylag pontosak". Ilyen pl. a Mensa HungarIQa tesztje, vagy ami a neten is megtalálható: [link]


Azonban néhány dolgot fontos tudni:

- A mért IQ-t alig befolyásolja az, ha valaki sok ilyet tölt ki, de nagyban befolyásolja az, hogy az ember mennyire kipihent. Ha fáradtan ültél le tesztet kitölteni, akár 20 ponttal is kevesebb lehet a mért érték.

- Az IQ igazából az az érték, amit az IQ teszt mutat. Van összefüggés abban, hogy az illető mennyire jól tud problémákat megoldani, de olyan, mint a számítógépek benchmarkjai: ahány van annyi félét mutatnak.

- Amit általában IQ kifejezés alatt értenek, az a logikus gondolkodás, de emellett van sok minden más is, pl. nyelvi intelligencia, szociális intelligencia, térben tájékozódási képesség stb. Ezekről az IQ teszt keveset árul el. És akkor még olyan fogalmakról, mint a műveltség, nem is beszéltünk.

2010. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
AZ IQ teszteket nem univerzálisra gyártják, népcsoportre, korra, nemre és még millió + 1 dologra optimalizálják őket. Egy oxfordi angol gyerekeknek gyártott IQ teszt egy magyar felnőttnél fals eredményt ad. Úgyhogy ne reménykedj....
2010. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Kitöltöttem ezt a dánosat, de nem hiszek az ilyesminek... Biztos van, aki fele ennyi idő alatt kilogikázza, az utolsó kettőt például már csak tippeltem, mert nem maradt időm. Az időt is valahogy számításba kéne venni, aki gyorsabb, az több pontot kap. Nekem 123 lett így elsőre.
2010. dec. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
123/140 azaz, mert most látom, hogy valamit átvált, mint mértékegységet, vagy fogalmam sincs.
2010. dec. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az IQ-tesztek mennyire megbízhatóak?"


A megbízhatóság egy statisztikai fogalom. Egy szakértők által készített IQ-teszt statisztikailag megbízható.


"Mennyiben befolyásolhatja akár az egész életünket egy IQ-teszt eredménye"


A teszt eredménye semennyire, legfeljebb abban befolyásolhat, hogy felvesznek-e a Mensába vagy sem.


Az IQ-tesztek mérnek egy intelligenciának becézett kvázi-"tulajdonságot", ami összefügg a problémamegoldó képességekkel, amelyek összefüggnek azzal, hogy valaki mennyire lesz sikeres. Aki egy IQ-teszt eredménye miatt elkönyveli magát butának és eleve lemond a sikerről, az őrültséget csinál. Az IQ-teszt eredménye nem valami fátum, ez nem jóslás.


"Én anno népnyelven csak kisegítő-iskolában fejeztem be a8-at,s anno amikor a pszichiátrián végeztettek velem IQ-tesztet,(-még gyerekkoromban,)90-pont volt,legutóbb én kértem a legiben,ott 105-pont volt"


90 és 105 is átlagos eredmények, a 90 az átlagos alsó részén, a 105 a felső szélén található. Az lehet közelebb a valósághoz, ami későbbi eredmény, tehát a 105. Az intelligenciád átlagos, nagyjából annyi, mint a legtöbb (nem buta, nem is zseniális) embernek.


A szcientológia "oxfordi" tesztje egy humbug, hiteltelen.


"most én tényleg értelmi-fogyatékos vagyok e, vagy sem."


Az értelmi fogyatékosság gyakorlatilag 80 pont alatt kezdődik, a közelében se vagy az értelmi fogyatékosságnak. Átlagos az intelligenciád.


"Egyébként,bárkivel elbeszélgettem,az meg volt lepődve azon,hogy én oda jártam anno."


Az iskola követett el hibát, és az is lehet, hogy dacos, vagy éppen félénk volt a magatartásod és ezért tűntél butábbnak a tényleges képességeidnél.

2010. dec. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

az internetes iQtesztek eggyátalán nem megbízhatók!

Tölts ki egy hivatalos IQ tesztet papíron!

Az sokkal jobb!

2010. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

12-23 22:22


Az "oxfordi" teszt papíron van, mégis manipulatívabb, mint a legtöbb internetes teszt. Ennyit a papír hatalmáról.

2010. dec. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
régen azt is kisegítőbe járatták akit most nem.
2011. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!