Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meddig nő a szőr? Honnét...

Szmnt kérdése:

Meddig nő a szőr? Honnét 'tudja' meddig kell?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos hosszig nő a szőr, majd megáll. Ha leborotválják, újra elkezd nőni addig a hosszig. Honnét 'tudja', hogy 'meddig' kell nőni? Utána miért marad abba?


(múltkor véletlenül lehúztam egy csíkot a kezemről, majd szépen vissza nőtt. De egyértelműen nem nő tovább (karomon)


2010. dec. 24. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de nyilván van egy szőr növekedését szabályozó gén vagy hormon vagy ilyesmi.
2010. dec. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem marad abba, kihullik.
2010. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem áll meg. Nő, aztán kihull. Minél sűrűbben hullik, annál rövidebb marad a szőr.
2010. dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát,nem tudom.Én egyszer azt gondoltam,hogy kiszőkítem a szőrt a karomon-még gyerek voltam-de nem szőke lett,hanem vörös,a jól lebarnult bőrőm meg fehér.És nagyon!!! gyorsan -egy-két nap múlva-már lehetett látni,hogy eredetileg fekete lenne,kb 2 nap alatt nőtt egy mm-t,és jól lehetett látni,hogy nem hullott ki,de hosszabb sem lett a szokásosnál.Szerintem nő az,csak lekopik a vége./szerencsére/
2010. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nő ÉS hullik. Nem értem, hogy honnan jön neked ez a "lekopik a vége" dolog. Igen, a szőreid nagy része épp nem hullott ki amikor elkezdett lenőni a festés. Miért hullott volna?
2010. dec. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
A szőrhagyma "strapabíró képességétől" függ, hogy mennyi idő múlva hullik ki a szőr. Egy hajszál erős hagymával rendelkezik, ezért akár több évig is élhet, ami alatt a hajad nagyon hosszúra nőhet, ha nem vágod le folyton. Ugyanakkor a test egyéb részein elrérő szőrszálak nőnek, eltérő hagymából, ami rövidebb ideig nő kihullás előtt. Azt, hogy hol, milyen hagymák alakulnak ki, az egyedfejlődés során sok hormon szabályozza.
2010. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy folyamatosan nő és hullik, ugyanis ebben az esetben mindenhol azonosan kéne lennie hosszabb-rövidebb szőrszálnak a karomon vagy a szemöldökömön, holott én úgy látom minden szőrszál kb. ugyanolyan hosszú, nem látok éppen most kinövő, rövid szálakat.
2011. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!