Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Emelt szintű matekra járok...

Emelt szintű matekra járok ami nem kötelező, de ha elkezdtem már nem lehet kiszállni! Kellene egy jó indok, hogy hová megyek minden szerdán, amit nem lehet lemondani, így nem tudok emelt szintre? Sajnos! Köszi ha van ötleted, és el is mondod

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha bevállaltad, csináld is meg.


Legközelebb gondolkodj el rajta, mire adod a fejed. Ha a melóhelyen elvállalsz majd egy projektet, mert jól hangzik, utána nem léphetsz csak úgy ki belőle (vagyis igen, de azt lehet, az állásod bánja...)


Szorítsd össze a fogad, és csináld végig! Amúgy nem hiszem, hogy nem szóltak előtte, hogy gondold meg, mert ha elkezded, onnantól már kötelező óra lesz...

2011. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

gyakorikerdesek.hu tudományok témaköre:DDD


valld be, hogy buta vagy és kész.:)

2011. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "nem lehet kiszállni". Nem mész be az emelt szintű órákra, és már ki is szálltál. Legfeljebb retorziója van. Ha az iskola ezt nem hajlandó elfogadni, akkor keress másik iskolát. Ha aműgy minden más Ok az iskoláddal, és emiatt nem akarsz lelépni, akkor nyeld le a békát, és tanulj emelt szinten. Később még jól is jöhetsz ki belőle.


Rengetegen mennek érettségi után (vagy kicsit később) például valamilyen gazdasági főiskolára (idegenforgalom, külgazdaság, vendéglátás, pénzügy-számvitel, kereskedelem, üzleti, vállalkozási stb). Ezeken a fősulikon sokaknak a matek vizsga jelenti a fő kihívást, és közűlük elég sokan emiatt nem tudják elvégezni vagy kifizetnek egy csomó pénzt egy magántanárnak (pl nekem). A nehézségek oka döntően a középiskolás matek hiánya.

Mások a személyes pénzügyeikről hoznak rossz döntést, mert elhisznek valamit egy jószándékú, de képzetlen pénzügyi tanácsadónak. Itt is a hiányos matematika tudás az egyik lehetséges probléma.

Ma még nem tudod, de sokat profitálhatsz az emelt szintű matekból. Persze nem kötelező, ezt csak azért írtam, hogy könnyebb legyen neked, ha mégis azt a megoldást választod, hogy elfogadod a mostani szitut.

2011. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem kell ilyet bevallanom, hogy buta vagyok, mivel nem vagyok az. Közgazdasági osztályba járok 4es átlaggal, nem hinném, hogy a buták közé tartozom, csak már kezd unalmas lenni az emelt szint.
2011. jan. 3. 15:18
 5/12 anonim ***** válasza:
és gondolod, hogy az alapszint izgalmasabb lenne?
2011. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a kötelező óraszámban benne van, viszont az emelt szint plusz óra, amihez már nagyon nincs kedvem délutánonként és unalmas is. Ha legalább érdekes feladatok lennének, akkor szívesebben járnék.
2011. jan. 3. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Középsuliba jársz, most van kialakulóban a személyiséged. Ha azt szeretnéd, hogy hülye kiscsajként kezeljenek, akkor viselkedj hülye kiscsajként. (A kiscsaj helyett használt eredeti reálisabb kifejezés fennakadt a trágárságszűrőn). Ha azt szeretnéd, hogy értelmes felnőtt nőként kezeljenek akkor viselkedj értelmes felnőtt nőként, és tarts ki e viselkedésforma mellett, amíg a környezeted hozzászokik. Az eredeti kérdésed a kislányos megoldást kutatta, erre nincsenek ötleteim, de ha nagyon akarnám lennének. Inkább a másik megoldáshoz adok neked tippeket.


A saját életedért te vagy a felelős. Te tudod eldönteni, hogy akarsz-e emelt szintű matekot tanulni plusz órában. Ennek vannak számodra előnyei (kevesebb idő, könnyebb tananyag, stb), és vannak hátrányai (pl. kisebb tudás). Ez a te döntésed. Nem azért nem akarsz emelt szintű matekra járni, mert pont szerdánként játszik Ronaldinho a Bajnokok ligájában. Nem is azért, mert a Hold egy állásban van az Uránusszal. Azért nem akarsz oda járni, mert így döntöttél. Ez a te dolgod, nem az övék. Legyen kiállásod. Menj be a tanáriba. Beszélj a matek tanároddal, az osztályfőnököddel, az igazgatóhelyettessel. Mondd el a problémád, és hallgasd meg a választ. Esetleg kérdezz rá, hogy ő-e az illetékes. Ha nem ő, akkor ki az, és vele beszélj. Szokj hozzá, hogy felnőtt emberekkel tárgyalsz. Ha elég sok ilyet csinálsz, abból több hasznos dolgot tanulsz, mint az emelt szintű matekon. Te nem egy kis senki vagy, akit tologatni lehet. Felelős döntést hozol, de felelős vagy a korábbi döntéseidért is. Ő sem egy beképzelt bunkó. Pl:

"Tanárnő! Korábban jelentkeztem emelt szintű matekra, de most ezen változtatni szeretnék. van valami akadálya, hogy átmenjek a normál terű csoportba?"

Ezután tisztelettel hallgasd meg a válaszát (akkor is, ha nem érdemli meg). Jó eséllyel értelmesen elmondja, hogy mi az akadálya. tényleg lehet olyan helyzet, hogy az iskolának problémát okozol a váltással. Erre te megkérdezheted.

"Értem, nem tudnánk mégis valami megoldást találni erre a problémára, ami az iskolának is megfelel?"

A beszélgetés végére vagy egy-két napra rá alighanem megoldódik a probléma.

Nyilván adódhat olyan eset, hogy a tanár(nő) egy arrogáns marha, vagy a férfi tanár az orális szexet javasolja, mint megoldást. Ekkor érdemes elgondolkodnod a további lépéseken: felettessel beszélni, levelet írni, feljelenteni, szüleid segítségét kérni, de nem ez a valószinű. Alighanem szépen, nyugodtan megbeszéled az illetékessel, hogy mit lehet tenni, és amit nem, azt miért nem. Ezután meg higgadtan hozol egy döntést arról, hogy mit lépsz.

Nekem meg meséld el, hogy hogy mire jutottál :)

2011. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes válaszok érkeznek, csak a legtöbb egyet felejt el: az emelt órák nem fakultatív dolog, hogyha van kedvem megyek, ha nincs akkor nem.


Aki egyetemista, talán ismerős a "kötelezően választott" kifejezés. Felkínálják a lehetőségeket, hogy hova akarsz menni. Te teljesen szabadon választasz, oda mész, ami tetszik, vagy a jövőd szempontjából fontosnak találod. De ha választottál, akkor onnantól járni kell, mert kötelező. Sőt, meg is lehet belőle bukni, osztályoznak is. Onnantól, hogy te jársz, kötelező tantárgyi óra, amiről a részvételt csak igazolással lehet hiányozni. Mint ahogy nem döntheted el csak úgy, hogy reggel az első órára nem mész be, mert csak.

2011. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Beszéltem a tanárommal, az emelt szintű matekra, aki jelentkezik annak kötelező és ugyanaz igaz rá, amit az utolsó válaszoló leírt. Hiányzást igazolni kell és állítólag majd osztályzatot kapunk belőle. Eddig semmi különös sem történt az órákon, még jegyet sem kaptunk. Úgy döntöttem maradok, végül is nem sok választásom van és végig gondolva jobban, szükségem lesz rá ha tovább szeretnék tanulni, ami nem kérdéses.

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2011. jan. 4. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha tovább akarsz majd tanulni, akkor valóban jól fog jönni. Mivel jelentkeztél rá, ezért gondolom, hogy ahová jelentkezel(felsőoktatási intézmény) ott szükség lesz a matematikára. És te most még nem tudhatod, hogy az emelt matekon tanultakra mikor lesz szükséged, ill. a jegyzetek is majd jóljöhetnek. Ha jó a tanár is, akkor meg főleg, becsüld meg hogy részt vehetsz ezeken az órákon. Hetente plusz 2 óra még belefér.
2011. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!