Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez a feladat miért nem ismétlé...

Ez a feladat miért nem ismétléses permutáció?

Figyelt kérdés

Ez a feladat: Egy 5 házból álló házsort szeretnénk kifesteni. Hányféle kifestés létezik, ha 4-féle festékünk van?

(Egy házhoz csak egyféle festéket használunk, a festékeket nem lehet keverni.)


És a megoldás: ismétléses variáció, azaz mind az 5 házhoz használhatjuk bármelyiket a 4-féle festék közül, azaz összesen 4·4·4·4·4=1024 lehetőség van.


De végülis sorbarendezzük a színeket, és 1 színt 2szer kell felhasználni nem? De úgy viszont tök más szám jön ki. Segítsetek lécci, mert hülye vagyok hozzá :D


2011. jan. 3. 16:16
 1/2 A kérdező kommentje:
áá de hülye vagyok, nem volt benne h mindegyik különböző színű legyen:D mostmár értem XD bocsi a felesleges kérdésért
2011. jan. 3. 16:25
 2/2 anonim válasza:
Szerintem: 4*4*4*4*4=1024 féle lehetőség van. Ez már magában hordozza a sorbarendezést is!
2011. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!