Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az ismétléses permutálciónál...

Az ismétléses permutálciónál érdekel egy megoldott feladat hogy mért pont azok a számok vanak a nevezőbe?

Figyelt kérdés

*****


A megadott oldalon anál a kérdésnél hogy Hányféleképpen rakhatjuk sorba a MATEMATIKA szó betűit? Nem értem a megoldást mert a nevezőbe nem a P zárójeles része van beírva és nemtom mi az oka?



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 22. 02:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó így, én tuti így csinálnám:

10!/3!*2!*2! mert 3 db A van és 2-2 db M és T. Nem is értem honnan jönne az a másik 3! ?

2011. ápr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az amit énse értek ezt szeretném megtudni hogy oda mé kel még egy 3as és mé csak 1 ketes van ott?
2011. ápr. 22. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző válasza szerintem is jó. Nézd meg a fölötte lévő példát a golyókkal. Abból láthatod, hogy itten elírták, az egyik kettes helyet véletlenül becsúszott egy hármas.
2011. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most vettem észre, hogy a példánál is így írják: P10(3;2;2). Itt még jól van.
2011. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!