Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elobb szo volt a hangrobban...

Az elobb szo volt a hangrobbanasrol, nekem az lenne a kerdesem, hogy amikor az ostor vege eleri a hangsebesseget, akkor is keletkezik ilyen felho? Vagy csak nagyon kicsi, amit igy nem latunk

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 13:50
 1/9 anonim válasza:
0%

Szerintem az ostor vége nem éri el a hangsebességet, csak a végén lévő "bojt"-on lévő szálak csapódnak egymáshoz, ami csattanó hangot hallat...

Vagy nem? Nem vagyok ostoros...

2011. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
En sem vagyok, de az teny, hogy ez emiatt ad ki hangot.
2011. febr. 5. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:

A karikás ostor vége eléri a hangsebességet.

A felhő meg nem kötelező: akkor keletkezik, ha elég nedvesség van a levegőben. Ez itt a földfelszínen, 20 fokos levegőnél nem olyan gyakori, mint fönn, -40 fokos levegőben.

2011. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Az ostor vége eléri a hangsebességet, azért csattan, az hangrobbanás. (hogy csapodnának már a bojt végek egymáshoz, mikor egymás mellett vannak, egy irányba mennek...)

A levegő a lökéshullám miatt a páratartalma kicsapódásával kelt felhőt. repcsinél is azonnal "visszapárolog" a kicsapódott pára, lehet hogy nagy-sebességű kamerával, kelő páratartalom mellett lehetne is kis párapamacsot kimutatni, érdekes kísérlet lenne. de ha van is, pici, és rövid ideig lehetne, de semmiképpen sem hortobágyi kánikulában.

2011. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Basszus nem gondoltam volna! Kösz az info-t! :)

Nem is hallottam még erről a témáról...

Úgy hittem így magamban, hogy amikor visszarántják, egy pillanatra szétválnak a bojtban lévők és összeütköznek a visszarántáskor! :D

Kösz a felvilágosítást!

2011. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
kezdjük ott h nem bojtnak hívják! ki találta ezt ki? sudár a neve, de egyébként a sudár anyagától is függ h mekkora lesz a hangrobbanás
2011. febr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"(hogy csapodnának már a bojt végek egymáshoz, mikor egymás mellett vannak, egy irányba mennek...)"


Akkor tessék nekem megmondani ha nem csapódnak egymáshoz akkor mi a jófenétől foszlanak szét egyszer,másodszor akkor nem kell az ostor végére semmi akkor is csattan? Egy fenét!

2011. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A második kifogást nem értem. Természetesen VALAMI kell, ami átlépi a hangsebességet, de ha egy darab lenne belőle, akkor is csattanna.
2011. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy miért foszlik szét? Egyszerű.

Mikor megsuhintod, áramlik körülötte a levegő. Jó gyorsan. A bojt/sudár/hívjuk, ahogy akarjuk formája pedig aerodinamikailag nem tökéletes, örvények válnak le róla. Tehát lobog össze-vissza. Ha láttál már használt zászlót, tudhatod, hogy az is szétszakad egy idő után, ahogy cibálja a szél, pedig az jókora és elég lassú, kicsi örvények húzgálják. Ez a bojt pedig kisebb, viszont sokkal gyorsabb örvények válnak le róla, tehát méretéhez képest jobban nyúzza a levegő, a cibálástól pedig előbb-utóbb leszakadnak az apróbb darabjai. Na, így "kopik el".

2011. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!