Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Liza és kati mérleghintáznak...

Liza és kati mérleghintáznak kati sulya 700 N Lizáé 350 liza a hinta végén ül hova üljön kati hogy a hinta egyensulba legyen?

Figyelt kérdés

a) a hinta végére

b)2x olyan távol a forgástengelytöl amilyen messze lizi ül

c) fele olyan távol a forgástengelytöl mint lizi

lécci segitesetek és magyarázátok is el mert ezen az orán nem vtam ott és hnap irunk PLS


2011. jan. 11. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mondod, hogy ezt nem vagy képes megoldani....

Ordítanak a számok a megoldásról ember!!!

2011. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nem értem az a baj:(mikor nehezebb ha a forgástengelyhez közlebb ül vagy távolabb ?
2011. jan. 11. 20:09
 3/8 anonim válasza:
Távolabb
2011. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Silber ***** válasza:
Kati üljön a mostani ülőhelye, és a középen levő rögzítőpont közti rúdszakasz felére.
2011. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat LL
2011. jan. 11. 20:14
 6/8 anonim ***** válasza:
De mit nem értesz? Fogsz egy hurkapálcát, középen feltámasztod egy ceruzára, és az egyik végére teszel egy súlyt, pl egy csavart. Most fogsz egy dupla olyan nehéz csavart, pl összeragasztasz kettőt, és megnézed, hogy hova kell tenni, hogy egyensúly legyen.
2011. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt most itt megkérdezed, megmondják, aztán majd mikor fizika dolgozatot írsz akkor megkapod a karódat és csak annyit tudsz majd rá mondani, hogy "nem érteeeeeem...". Meg nem magyarázza el rendesen a tanár, meg xxxx kifogás.


Értsd meg (ez azért még nem az a szintje a fizikának amit BÁRKI ne érthetne meg) és akkor nem lesz gondod.

2011. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolso én csak példának irtam le a feladatot de odairtam alá ho "léccy segítsetekés magyarázzátok el " de asszem mostmár értem mert nekem csak az nem volt tiszta hogy a forgonyomatékhoz közelebb vagy távolabb nehezebb a suly de am köszi a válaszokat
2011. jan. 11. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!