Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a legmegfelelőbb lemez a...

Mi a legmegfelelőbb lemez a vizbontó készülékemhez?

Figyelt kérdés
Vizzel akarom a kocsimat hajtani de nem tudom mi a legmegfelelőbb anyag láttam videókat olvastam dolgokat de annyira még nem mélyültem bele .. Gondoltam megkérdezem a "internet emberét" tudom hogy elvileg nem müködhet mert a rá forditott enrgia több min a keletkezett de ha csak elvekkel dolgozunkk akkor nem lessz gyakorlat :D és Nikola Tesla a példakép e téren tehát semmmmmmmmmmmmmmi seeeeeeeeeeem állhaaaaaaa az utammmba akkor is megcsinálom és ingyen fogok kocsikázni a ro...at drága benzines életbeee !!!!!!
2011. jan. 18. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lemez? Nem elektródákat akartál mondani? Platina természetesen.
2011. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Silber ***** válasza:
Viszont elvek nélkül nincs gyakorlat sem. Ezt ne feledd. És igen, az elektrolízis miatt fizetett többlet a villanyszámlán sokszorta nagyobb lenne, mint amennyit megspórolnán a benzinen. Mellesleg inertfémelektródokat szoktak ilyenkor használni (Pt, Ag, esetleg Au).
2011. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Vízzel nem fogod a kocsidat hajtani.

Hidrogénnel hajthatod, de ez nagyon macerás. Az egy dolog, hogy a befektetett energiádnak jó, ha a felét visszakapod (a villanyszámlád az egekben lesz) - nagyobb baj, hogy a H2 rendkívül robbanékony. Simán belehalhatsz már egy kisebb adagba (ami mondjuk 10 km-en vinné el az autódat) is.

Arról nem is beszélve, hogy átszivárog minden tartályon, de közben még rideggé, törékennyé is teszi.


Ezért van, hogy ma már nem nagyon használnak közvetlenül hidrogént, hanem helyette metanolt vagy hasonlót, és felhasználás közben alakítják át hidrogénné.


Azt meg felejtsd el, hogy vízbe beteszel valami fémet, és azzal megy az autó. Az még viccnek is rossz. Azt csak festetlen szőke fiúk veszik be, akik még vízbontó készüléket sem láttak (ami ugye ÁRAMMAL működik) - de még fizikaórán sem nagyon fordultak elő.

2011. jan. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nembaj ezek csak apróságok apróságok a veszélyt mindig is szerettem akkor is kitalálom hogy lehetne a legcélszerübben ha nem is 100%-an de rásegit majd a benzinre
2011. jan. 19. 08:57
 5/15 A kérdező kommentje:
ugy gondolnám hogy a kocsi termeli a lebontáshoz szügséges enregiát láttam már hasonló videókat elég szépen müködödtt .
2011. jan. 19. 08:59
 6/15 anonim válasza:
Szerintem helyes, hogy kitartasz elképzelésed mellett. Az ilyen emberek viszik előbbre a világot! Éljen a drága benzin! Nélküle aligha igyekeznél, törnéd fejedet.
2011. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"a kocsi termeli a lebontáshoz szügséges enregiát"

Szükséges energiát.

Ha ennyire vagy csak gondos, akkor fölrobbansz, majd meglátod (vagy már nem látod meg).


A kocsi kizárólag fékezéskor termelhet energiát, de csak akkor, ha villanymotorral fékezed. Ilyen rendszerek léteznek - természetesen az elektromos autóknál. Jó erős villanymotor kell hozzá, a benzineseknél szokásos dinamó kevés - és ezzel módszerrel nem lehet megállni, mert a fék ereje a sebességtől függ (minél gyorsabb vagy, annál jobban fékez).


Bármilyen más helyzetben rákötsz egy dinamót, az FOGYASZTANI fogja az energiát (a hatásfoktól függően).


Millió örökmozgót próbáltak már ilyen filozófiával készíteni, amit most te próbálsz. Senkinek nem jött össze még... ha egy kicsit is értenél a fizikai törvényekhez, akkor te is rájönnél, miért.

2011. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
vagy csak nem hozták nyilvánosságra. Láttam egy videót ahol magyar feltalálók bezséltek ez egy régebbi videó és van olyan vizbontó készülék ami 3x annyi hidrogén és oxigént termel mint a hagyományos hho generátorok. még ha nem is tisztán vizzel menne de a generátor által termel áram és az igy keletkezett gáz sokat segitene a fogyasztásaon. örökmozgó is létezik mert lehetetlen nincsen csak tehetlen ember ....... :)
2011. jan. 20. 09:16
 9/15 Silber ***** válasza:
Kérdező... Ez a tudomány témakörön belüli alkalamazott tudományok altéma, itt ne menjünk el a filozófia irányába. Örökmozgó a TD egyik főtétele alapján nem létezhet (az igaz, hogy a főtétel azért főtétel, mert bizonyítani nem tudjuk [jelenleg], viszont minden jel erre mutat). Olyasféle örökmozgó elképzelhető, amely az általunk kihasználatlan energiákból nyerne magának kraftot (pl. a gravitációs energiából). De ez szigorú értelemben véve nem perpetuum mobile.
2011. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"vagy csak nem hozták nyilvánosságra"

Tudod, hallottam egy svéd kutatóról, aki elgondolta, hogy a víz harmada oxigén (ami táplálja az égést), kétharmada pedig hidrogén (ami éghető). Ezek szerint a vizet el lehet égetni!


A kísérletekhez másfél vagon svéd gyufát használt el.

2011. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!