Szeretnék pszicholigiai asszisztens tanfolyamot (OKJ) elvégezni, melyik iskola/képzés lenne a nekem legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találtam olyan OKJ-s képzést, amiért nem kell fizetni. Tavaly érettségiztem, jelenleg főiskolára járok turizmus-vendéglátás szakra és rájöttem, hogy egyrészt nem fogok tudni elhelyezkedni egy ilyen diplomával, telítve van a szakma, másrészt nem e felé szeretnék orientálódni. Érdekel a jog, de ahhoz megint egy főiskolába belekezdeni, és nem is hiszem, hogy lenne 420pontom, még egy plusz nyelvvizsgával sem.280pontom van. Ilyen pontokkal hova vennének fel? Melyek a nekem legmegfelelőbb képzések pszichológia szakon? Kérem segítsen valaki eligazodni ezekben a dolgokban.
2009. dec. 9. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Kijelenteném a legelején, hogy nem tudom, mit is takarhat ez a pszichoasszisztens megnevezés. Titkárnő + 1db pszicho könyv elolvasása. Hát akkor felesleges. Jelenleg ez a szakma sincsen olyan jól eleresztve, hogy pszichológiai asszisztenseket lehessen felvenni. Vagy ha igen, akkor vagy titkárnőt vesznek fel, vagy egy másik pszichológust.

És mellesleg az is lehetséges, hogy 280 ponttal nem feltétlenül pszichológia irányába kéne tekintgetned...

2009. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nincs külön olyan szak, vagy képzés, h pszichológiai asszisztens. Pszichológia szak van. Ott el kell végezni a 3 éves BA pszichológia alapképzést és kapsz viselkedés elemző diplomát. Azzal dolgozhatsz pszichológiai asszisztensként. De 280 ponttal nem fognak felvenni, még fizetősre sem. A fizetősre is minimum 350 pont kellett idén. Ha komolyan ezt a pályát szeretnéd, azt javaslom, csinálj egy tantárgyból emeltszintű érettségit és csinálj egy középfokú nyelvvizsgát. Persze csak akkor, ha elég elszánt vagy. Mert bent maradni sem egyszerű, ha felvesznek. Jogra könnyebb bekerülni, mint pszichológiára, ott sem alacsony a ponthatár, kb 400. Jogi asszisztensre viszont simán felvesznek, ott minimális a ponthatár.
2009. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Pszichológia szakon magasabb a ponthatár, mint az orvosin!!

Jogiasszisztensi szakra viszont simán felvesznek.

2009. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Már jelentkeztem emelt érettségire töriből,nyelvvizsgát pedig utána szeretném letenni.Akkor jobban járok,ha maradok ezen a szakon a főiskolán,és nem bonyolítom a dolgokat?
2009. dec. 11. 16:08
 5/5 anonim válasza:
Idén kaptam a felvi.hu-n keresztül ezt a sulit, okj-s képzések, mert én is pszichológiára szerettem volna menni, de hát a pontjaim nem tették lehetővé... talán egyszer összejön, mert én igazából szexológus szeretnék lenni, és hát alap hozzá a pszicho. Itt mondjuk fizetős mindegyik, de azért körülnézhetsz: [link]
2010. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!