Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Akinek jó érzéke van a Fizikáh...

Akinek jó érzéke van a Fizikához, annak a Matematika is közel olyan könnyen tanulható? Létezhet olyan, hogyha elkapom a vezérfonalat, akkor az is olyan könnyen tanulhatóvá válik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogyha Fizikát tanulok,akkor azt nagyon hamar felfogom és megértem.Olyan tételeket,fogalmakat is megértek,ahol sokan már beadják a kulcsot.A Matematikával viszont úgy állok,hogy most szeretném jól megtanulni,de nem megy könnyen.
2011. febr. 8. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztályt írhatnál azért. Nálam kicsit fordítva volt, a matekot mindig vágtam, de a fizika 7.-ben gyenge 3-as lett. Utána rájöttem hogy igazából kell az álommunkámhoz, foglalkoztam vele és 9.-ben országos versenyre jutottam be.

Matekot én valahogy átlátom (ezt nem tudom megmagyarázni, de dolgozatra még nem kellett órákat készülnöm) de ezt lehet pótolni sok szorgalommal. Nem tudom ez felsőbb osztályokban hogyan működik, én most a 10.-et taposom.

2011. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is az álommunkámhoz kell ez,de én már felnőtt vagyok.23 éves konkrétan.Tudod,azt érzem magamban,hogy nem lenne ez gond,ha lenne hozzá önbizalmam.Olyan típus vagyok,aki mindig,mindent szeret konkrétan tudni.De sokszor inkább érzelmeket társítok egy matek feladathoz.Igazad lehet.Szorgalommal kell ezt elérni.
2011. febr. 8. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pedig pont úgy voltam, hogy a matek nem nagyon ment(4-es voltam belőle), de amint megjelent a fizika, arra annyira rákaptam, hogy visszahatott a matematika tudásomra. Azóta mind a két tárgy egyre jobban megy(főleg a fizika).
2011. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Helyes!Tanuljatok csak:)
2011. febr. 8. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tizenegyedikes vagyok. Mindig is jó voltam matekból, otthon nem is tanultam, mert az órán megmaradt minden. Mikor megjelent a fizika és a kémia, ugyanígy voltam vele, nem kellett rátanulnom vagy gyakorolnom otthon. Kivéve persze ha versenyezni akartam.

A fizika egyébként sosem izgatott annyira, a kémiát és a matekot jobban szeretem.

Idén viszont iskolát kellett váltanom. Az új matektanáromnak más a tanítási stílusa, kevesebbet magyaráz és sok feladatot ad gyakorolni. Otthon is sokat gyakorlok, de megéri, mert jobban rögzülnek a dolgok, és szeretem is csinálni.

A fizikával ugyanez a helyzet. Többet gyakorlok rá itthon, de inkább csak presztízskérdés.

Nem kizárt, hogy valaki a fizikán keresztül jusson el a matekhoz, de inkább fordítva jellemző, hiszen a fizika is a matek módszereit használja... ha a matekos hátteret nem érted meg, akkor hiába a jelenség értése. Szerintem.

2011. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

engem mindegyik érdekelt, de egyiket sem tanultam, felnőtt ként is sok könyvet olvasok magfizika, kozmológia témában, netről nagyon tetszenek, de képleteket lustasdágból útáltam tanulni, sokat így is tudtam. Szerintme összefügg a kettő, már csak érdeklődési kör hasonlósága miatt is. Csajoknál sokszor ellenkező esetben is ösöszefügg, mindegyiket útálják, ezért egyiket sme értik, szeretik. Érdekes, sokan mégis megtanulják.


érdekes mp3 előadások:


[link]


[link]


itt mind a 2005-ös, mind a 2008-as nagyon jóü, érthető , humoros, kedvet csinál a részecskékhez, kozmológiához...

2011. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így van. El kell kapni a vezérfonalat. Az alapokat igen jól kell tudni, arra épülnek a további ismeretek. A fizika jól kapcsolódik a matematikához. És igen, ahhoz, hogy a fizikában is egy magasabb szintre jussunk, szükségesek a matematikai ismeretek fejlesztése. Vagyis egy fizikai probléma motiváció lehet a matematika mélyebb szintű elsajátítására. Tehát a vezérfonal lehet a fizika, sőt sok esetben az is.

A matematikai összefüggések (leírások) megalkotásának kezdete mindig is egy gyakorlati probléma (pl. fizika,) volt az alapja.

2011. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is így látom ezt.Sokszor az is problémám volt,amikor tanórán vettünk valamit újat matekból,nem tudtam,mire alkalmas az a bizonyos számítás.DE rájöttem,hogy az,hogy tudjam,mire való,csak az "első fejezet vége".Nem ennél kell kezdeni,hiszen,amikor egy problémát akartak a Matek segítségével feltárni,megoldani,akkor is előbb észre kellett venni az összefüggéseket.
2011. febr. 9. 21:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!