Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » SÜRGŐS Egyszerű matematikai...

SÜRGŐS Egyszerű matematikai házi mik a megoldások?

Figyelt kérdés

1. Néhány természetes szám összege is és szorzata is 15. Melyek ezek a számok?


2. Melyik az a két egész szám amelynek különbsége 4 és az összegük -32?


3. Melyik az a legnagyobb negatív szám amely a két egész két harmad szorozva minusz négy egész kettő ötöd szorzat eredményéhez a legközelebb van?


4.igaz vagy hamis

a, minden négyzet téglalap

b, az egyenlő oldalú négyszög neve rombusz

c, egyenlő szárú derékszögű háromszög nincs


2011. febr. 14. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az, amit nem értesz?
2011. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nemértem, hanem nem tudom...
2011. febr. 14. 17:56
 3/5 anonim válasza:

1. Olyan mivel 15=3*5, 1*15 (de utóbbit csak a 0-val összeadva lesz az összeg 15, így viszont a szorzat 0 lesz), ezért a számok között biztos van 3 és 5, és ezeket kiegészítjük 1-esekkel, amik a szorzaton nem változtatnek, de az összeget egyesével növelik. Tehát a megoldás: 3, 5, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1.

2. -14 és -18

3. két egész két harmad= 4/3, minusz négy egész kettő ötöd=-8/5, tehát két egész két harmad szorozva minusz négy egész kettő ötöd=-12/8=-3/2 amihez a -1 és a -2 áll a legközelebb.

4. a. igaz, b. igaz, c. hamis.

Remélem, segítettem:)

2011. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az 1. feladatnál az olyant nem kell nézni, nem tudom, miért írtam oda...:P
2011. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönööööm nagyon nagyon nagyon sokat segíteettél (:
2011. febr. 14. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!