Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Írnátok érdekes fizikai...

ArankaAry kérdése:

Írnátok érdekes fizikai kísérleteket?

Figyelt kérdés
és esetleg olyant, ami könnyen megvalósítható :)
2011. febr. 17. 19:07
 1/7 anonim válasza:

Könnyen megvalósítható... hmm... Pl: ugorj ki a macskáddal egy időben a 10. emeletről.

És láss csodát, hiába vagy vagy 50 szer nehezebb, mint a macsek, mégis egyszerre fogtok leérni.

2011. febr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tegyél tojást ecetbe

amúgy [link]

2011. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hu hát nem tom hol olvastam de a lényege: a köv.:

egy tálcába/ edénybe tegyél vizet, színezd meg szörppel, vagy festékkel. a tálcára állíts egy gyertyát. gyújtsd meg, és tegyél rá egy lombikot.. miután elaludt a gyertya, kezdődik a varázslat. :D :D :D

szerintem ez tanórai kísérletnek simán elmenne.

13/l

2011. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kovács Pál ***** válasza:

Hát én is tudok egy menő trükköt, de sajnos az alapanyaghoz nem tudom hol lehet hozzájutni: egy különleges gázt kéne szerezni, a neve kén-hexafluorid. Belélegezve ellenkező hatást fejt ki, mint a hélium, elmélyíti a hangot. Ennek oka, hogy hatszor sűrűbb, mint a levegő. A trükk, amit el lehet vele végezni: ha megtöltesz vele egy akváriumot (amúgy a gáz színtelen), rá tudsz tenni egy papírhajót, és az fennmarad. A jelenség fizikai háttere: a felhajtó erő. Ha egy tárgy belemerül egy közegbe, akkora felfelé ható erő hat rá, amekkora a tárgy által kiszorított közeg (gáz, vagy folyadék) súlya.

http://www.youtube.com/watch?v=d-XbjFn3aqE

http://www.youtube.com/watch?v=XjCmwuGKR6g

2011. febr. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még nem próbáltam, de állítólag tuti!

Végy egy 2l-es legolcsóbb fajta kólát, és dobj bele egy Mentos cukorkát. Lehetőleg odakinn, nyilt terepen csináld.

Ja és ha megcsináltad, írd már meg hogy mi történt? Kiváncsi vagyok, igaz-e amit mondanak.

2011. márc. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kovács Pál ***** válasza:
én már csináltam a kólás trükköt, light kólával a legjobb.
2011. márc. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!