Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » HEEELP! Angol deffiníciókat...

HEEELP! Angol deffiníciókat írnátok erre a szavakra hogy fordítsuk/használjuk mondtabafoglalva szóra?

Figyelt kérdés
mikor használjuk őket és mikor mi a jelentésük pár példát írjatok hozzá pl xy mondat ha ez és ez mellett ál akkor azt jelenti vagy mind1 hogy csak érthető legyen,a következők érdekelnének: Let,Take,get (igék)
2011. jún. 18. 21:27
1 2
 1/11 anonim válasza:

Let me go. - Hadd menjek! (Engedj el)

Let me in. - Hadd menjek be! (Engedj be)

Let us run. - Fussunk! (Let's run)

Let us go. - Gyerünk! Menjünk! (Let's go)


I wanted to take the bus. - Fel akartam szállni a buszra. (ugyanez a catch igével: I wanted to catch the bus. - itt kicsit hangsúlyosabb a dolog, talán akadály volt előtted, pl. az idő hiánya)

Take an umbrella with you. - Vigyél esernyőt magaddal!

Take me away. - Vigyél el!

Take a seat. - Foglalj helyet! (ugyanez a have igével: Have a seat. - ha jól emlékszem ez közvetlenebb)


I would like to get in. - Be szeretnék menni.

I got home at 8 o'clock. - 8 órakor értem haza.

I got home by Tuesday. - Keddre értem haza.

(az utóbbi két mondatnál figyeld az időpont ragozási különbségeit!)

I do not want to get in trouble. - Nem akarok bajba kerülni.

2011. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :)) épp próbálom "elsajátítani" az angolt (nem angolt tanulok) csak kicsit megeröltető egyedül belevágni még1x köszi el leszek ezzel 1 darabig :)
2011. jún. 18. 21:45
 3/11 anonim ***** válasza:

még régebben írtam, kiegészítésnek remélem jó lesz az előző hozzászóláshoz:

GET

-elsődleges jelentés: kapni

pl. I got a dog for my birthday. (Szülinapomra kaptam egy kutyát.)

-get + melléknév - válik valamivé

pl. get bigger (megnagyobbodik, nagyobb lesz), get fast (felgyorsul), get dirty (bepiszkolódik)

get (to) + hely - eljutni valahova

pl. get to the train station (eljutni a vasútállomásra), get home (hazamenni)

-get + igekötők (phrasal verbs)

pl. get up (felkelni), get in (beszállni, bejutni), get at somebody(megharagszik vkire), get down to something (vmihez hozzákezdeni), stb.

2011. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Esetleg tudnék segíteni Skype-on keresztül. Jövő hét hétfőtől kezdve, esténként fél-egy órát. Én írtam az előző választ is. C1 komplex nyelvvizsgával rendelkezek. Természetesen ingyen segítenék, mert szeretek tanítgatni embereket.


18/f

2011. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
húúú hát ez nagyon nagy segítség lenne az biztos, és el is fogadom a segítséged:) skype-n ujra kell regisztrálnom mert már régen használtam de csinálok 1et és elküldöm privátba a címem ha neked jó:)
2011. jún. 18. 21:53
 6/11 A kérdező kommentje:
és ezeket amiket leírtál neked is köszönöm :)
2011. jún. 18. 21:53
 7/11 anonim ***** válasza:
A take-nek és a get-nek annyi féle jelentése van különböző szókapcsolatokban, hogy arra szerintem kb. két oldal, ha elég lenne...
2011. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Erre az e-mail címre küldd el a Skype nevedet: skill_needed@hotmail.com; mivel ez a GYK account a barátnőmé, így az emailt is ő kapja meg a személyes üzenetről. Hétfőtől kezdhetünk, bár már holnap este felé is megismerkedhetünk. :) Üdv
2011. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs egy angolkönyved?
2011. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
get up az csinalni is valamit. what did you get up to this weekend azt jelenti mit csinaltal hetvegen. ezen pont megakadt a szemem a kommentek kozt
2011. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!