Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy háromszög két csúcsa A...

Egy háromszög két csúcsa A (2;5) és B (6;-2), magasságpontja az origó. Hogyan kell felírni a magasságvonalak és az oldalegyenesek egyenletét?

Figyelt kérdés
Elkezdtem az "AB" oldal egyenletével, majd a "C" pontból állított magasságvonal egyenletét is meghatároztam, de nem tudom hogy folytassam.
2011. febr. 26. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Geri vagy?
2011. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az AM magasságvonal és a BM magasságvonal egyenletét is fel tudod írni.

AM egyeneséhez kell egy merőleges egyenes, amire ráadásul illeszkedik a B pont. B pont koordinátáit tudod, tehát ezt az egyenletet felírhatod.

BM egyeneséhez kell egy merőleges egyenes, amire ráadásul illeszkedik az A pont. A pont koordinátáit tudod, tehát ezt az egyenletet felírhatod.

A két újonnan felírt egyenlet metszéspontja lesz a C pont, innentől pedig meg tudod mondani az oldalegyenesek egyenletét is.


Remélem, érthető, amit leírtam.

2011. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tényleg! Nagyon köszönöm a gyors választ!
2011. febr. 26. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Geri Dóri itt is együtt vagytok?? ez már undorító!
2011. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te mi a francról hablatyolsz itt?
2011. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
habablalabbalbaa
2011. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!