Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért marad a földön levegő?...

Zsola10 kérdése:

Miért marad a földön levegő? Hiszen a gravitáció semmiféle légnemű anyagra nem hat.

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De, hat rá a gravitáció.
2011. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
De hat rá, miért ne hatna?
2011. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden egyes részecske vonzza a másikat. Például te is vonzod az Univerzum legtávolabbi pontját, és viszont. Csak ez elképzelhetetlenül kicsi erő.
2011. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a levegő is részecskékből áll, amiknek tömegük van, tehát a Föld tömegének a vonzása hat rájuk. És, igen, egymást is vonzzák.
2011. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dellfil ***** válasza:
100%

Nagyon is hat. Az tartja itt a légkört. Mármint a Föld vonzása a földi légkört. :) Pont azért nem szökik el, mert a Földnek viszonylag nagy a tömege. A szilárd felszínű bolygók közül - a Naprendszerben - a legnagyobb. Azon az átlaghőmérsékleten - ami a légkörünket jellemzi - mégis elhanyagolható mennyiségű a "veszteség". (Az amely végül is eltávozik a felső légkörből.) Mert a Földnek elég nagy a gravitációs ereje.

Gondold meg, a Holdnak azért nincs gyakorlatilag légköre, mert csak hatod akkora a felszínén a vonzó erő, mint a Földön. Ekkora naptávolság mellett nem is tudott légkört megtartani.


dellfil

2011. febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Már bocsánat de ezt hol olvastad/hallottad? Természetesen nem igaz, de ezt többen leírták előttem.
2011. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy barátomtól halottam a kérdést csak énis kb. ugyanezeket monndtam de mindent kitalált, hogy ne legyen igazam. ezért feltettem ezt a kérdést mert neki nincs internet a gépén, így talán elhiszi.
2011. márc. 1. 15:28
 8/12 anonim ***** válasza:

hát talán a hidrogénre utalt mivel az elég gyorsan eltűnik

az a legkönnyebb anyag így kicsi a gravitációs kölcsönhatás és hamarabb elillan(de csak gázként és nem vegyületben)

2011. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ő ezt a kérdést tette fel...
2011. márc. 2. 16:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert felületes volt és nem figyelt az órán.


A gravitáció a TÖMEGRE hat. Van a levegőnek tömege? Van.

Akkor hat rá a gravitáció.

2011. márc. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!