Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mikrohullámú sütőben hogyan...

A mikrohullámú sütőben hogyan működhet egy wifi eszköz?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a mikrók szigetelve vannak, mert az erős sugárzás káros lehet az emberre. Beraktam a telefonomat és ugyanolyan működőképes volt a kapcsolat, mint általában. Hogyan lehet ez?
2011. márc. 4. 02:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a mikró EGY meghaározott hullámhosszra van szigetelve, a telefon meg más hullámhosszon ad, ezért nincs benne semmi különleges. (A rövidhullámú rádióadást sem lehet hosszúhullámú készülékkel fogni...)
2011. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mikrohullámú sütő által előállított mikrohullám hullámhossza kb 12 cm. A berendezés ennek a kijutását akadályozza meg. A telefonod nem ezen a hullámhosszon működik...
2011. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem tanultam fizikából, ezért lehet, hogy butaságot mondok. Az otthonra szánt wifi eszközök 2.4Ghz-en működnek és úgy tudom a mikrohullámú sütők is. Ha a frekvencia ugyanakkora, akkor nem kéne a hullámhossznak is egyeznie?
2011. márc. 4. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
A WiFi-nél a 2,4GHz az nem a jel frekvenciája? Attól még lehet hogy ezt egy hosszabb hullámra ültetik(Moduláció).
2011. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szeretnék kicsit rendet tenni a fejekben ugyanis eddig mindenki mondott mindent.pont a február IPM-ben (tudományos magazin) volt a tudta-e rovatban hogy károsak-e a mikrohullámú sütők.és többek között volt egy olyan érv is hogy mivel a vezetéknélküli(Wi-Fi)rendszereknél alkalmazott frekvencia pontosan megegyezik a mikró frekijével,ezért teljesen megnyugodhatunk hiszen városi embert szinte állandóan éri ez a sugárzás(ugyanis a szó fizikai értelmében az)akkor biztosak lehetünk hogy ez a frekvenciájú mikrohullám nem káros.Így a második válasz is helytelen.így pontosan te tudod jól hogy egyezik a frek.és azt is nagyon jól gondolod hogyha egyezik frekvencia akkor ugyanakkorának kell lennie a hullámhossznak is.ugyanis a kettő között egy egyszerű összefüggés van: c = f *lambda és mivel mind a kettő elektromos hullám és minden elektromos hullám terjedési sebessége az a fénysebesség,ezért ebből adódik hogy a hullámhossz is megegyezik.Hoppá lehet hogy elnéztem valamit,úgy érted hogy a telefonod úgy volt működő hogy volt térerő vagy hogy működött a wifil??
2011. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

@Both Ambrus: nem csak a jel frekvenciája 2.4Ghz, mert ez és az 5Ghz-es frekvencia engedélyezett a lakosság számára (meg még pár alacsonyabb frekvencia az amatőr rádiózáshoz, távirányítókhoz stb...). Ha ettől eltérnének, nem kerülhetnének boltba az eszközök.


@utolsó: Nem keverem a GSM-et és a WiFi-t. Térerő is volt egyébként, de én kifejezetten a wifi-t teszteltem. Ja és nem, a telefonom nem ismeri a 802.11n szabványt, tehát kizárt, hogy 5Ghz-en működjön.

2011. márc. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!