Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 10-es tomorites mit jelent...

A 10-es tomorites mit jelent a kepeknel? Egy fotopalyazatra meg van adva mekkora lehet max a hosszabbik oldal, es a vegen az, hogy 10-es tomoritessel. Az mi?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 16:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
300 DPI-et jelent?
2011. márc. 9. 16:29
 2/11 anonim ***** válasza:

Az biztosan nem a felbontásra vonatkozik.


JPG-t kérnek esetleg? Van, ami program így írja ki a jpg-tömörítésnél, de furcsa lenne így meghatározni.


Mutasd, hol a pályázati kiírás? ha elolvasom, talán jobban megértem.

2011. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
dpi == dot per inch. Hány pont van inchenként, ez nyomtatásbeli "felbontás".
2011. márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van leirva benne, es fogalmam sincs mire vonatkozhat. Jpeg-et ker, igen

2011. márc. 9. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor valószínűleg az, amire gondoltam, a JPG tömörítési foka (a JPG veszteséges tömörítésű képformátum, ha jobban tömörít, csökken a fájlméret, de romlik a képminőség).


Amikor mented a JPG képet, kell lennie egy beállítási lehetőségnek, ahol megadhatod, mennyire tömörítsen program.

Pl. Photoshopban

Mentéskor "Quality:" max. 12 lehet, akkor lesz a legnagyobb, de legjobb minőségű kép. Gondolom, itt kell beállítani, hogy 10.


A DPI valóban a felbontásra vonatkozna, de arról nincs szó, pixelben adták meg a képméretet (mindegy, milyen a felbontás).

2011. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy belinkelted ezt a pályázatot! Én profi fotós vagyok, és most indulni fogok rajta.
2011. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Utolso: ez egy nagyon gyp-s palyazat, meg nekem is, pedig csak egy sony alpha 330-am van. Ha profi vagy, akkor ilyen palyazaton nem indulnal.
2011. márc. 9. 17:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Hu, 17:03, most jól megijedtünk :)


Kérdező, tudod már, mit fogsz fotózni? Csak érdekesen hangzik, kávé- és csokikedvelő vagyok :)

A kiállítás, a nyeremények, vagy csak a játék kedvéért pályázol?

2011. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


Azt a kepet kuldenem be, ha kapnek jelentkezesi lapot, de amint latom semmi nem lesz belole. Talan felteszem istock-ra. Es csak hobbibol csinalom :)

2011. márc. 9. 18:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, a budapesti képeid jobban tetszenek, ez nekem túl photoshopos.

sxc.hu-t ajánlom még.

2011. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!