Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matekosok, mikor fogom én...

Matekosok, mikor fogom én ezeknek valaha hasznát venni?

Figyelt kérdés

Közgazdasági egyetem elsőéves hallgatója vagyok. A tételek és definíciók magolása közben eszembejutott valami: ez mire jó? Megkérdeztem a gyakorlatvezetőt, ő azt mondta majd meglátom, megkérdeztem a professzort(aki az előadást tartja) azt mondta ilyen hozzáállással megbuktat. Kérdeznélek titeket(mivel az oktatóim elhajtottak), az alábbi fogalmak bemagolása mire lesz jó, egyáltalán hallott-e valaki ezekről bármit:

-k-dimenziós euklideszi tér

-vektorrendszer által kifeszített altér

-kvadratikus függvény definitsége

-(és a kedvencem) young tétel:a vegyes parciális deriváltak függetlensége a deriválás sorrendjétől


A kérdésem áll: mire jók ezek, van-e értelme tudni ezeknek a fogalmaknak(és még sok másnak) a fél oldalas-oldalas definícióját?


2011. márc. 19. 16:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
lehet,hogy közgazdász vagy,de ha lesz munkád,akkor előfordulhat,hogy számolnod kell....mondjuk nem értek a közgázhoz,nem is akarok,de biztos van olyan,hogy függvénnyel ábrázoltok vmit,tudom is én mi legyen az,és hát függvénnyel mit tudsz csinálni?elemzed...ahhoz kell deriválni,integrálni,stb.legalábbis jól jön.amúgy meg gondolom diplomához elővan írva ,hogy kell,és ennyi.nekünk is természettudományi karon kell európai únió és magyarország,minőségbiztosítás,gazdasági és menedzsment,stb....na mi tényleg nem fogjuk használni sehol se,mégis diplomához kötelező,pedig szerintem ez abszolút nem az általános műveltséghez tartozik,hogy tudni kéne.....
2011. márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ezeken nem érdemes gondolkodni. Mármint azon, hogy milyen jó lenne, ha tényleg csak hasznos dolgokat tanulnánk, meg a világ ésszerűen működne, meg hasonlók. Úgyse tudsz tenni semmit ellene. Ahelyett, hogy ezen gondolkozol, meg gyakorizol inkább tanuld meg a definíciókat :-) (Egyébként a definícióknak soha nem volt semmi értelmük, bármiről legyen is szó)
2011. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az integrálás, deriválás fontosságát tudom, függvényelemzéshez elengedhetetlen, engem az érdekel, miért kell azt tudnom, hogy "Ha az f:D€RK->R függvénynek az X0€D belső pont egy környezetében az összes m>2-edik parciális deriváltjai léteznek és folytonosak az X0 pontban, akkor a függvény m-edik parciális deriváltjai az X0 pontban a differenciálás sorrendjétől függetlenek"?


Mert az előbbi "idézetet" konkrétan, szó szerint tudni kell, viszont SEMMILYEN gyakorlati példa nem épül rá. Akkor minek?

2011. márc. 19. 16:49
 4/18 anonim ***** válasza:
elhiheted,hogy matek szakon,vagy akár melyiken is analízis,kalkulus,vagy mind1 hogy hívják,de matek előadáson mondanak ilyen definíciót,amiknek többsége felesleges,mert elég ha gyakorlatba tudod hogykell,meg mikor használni,de muszáj elméletbe is elmondani....
2011. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
na meg kikell tölteni a tanórát,mert elővan írva,mennyit kell tartani ugye..ha meg még pluszot is tanítanak,mint amire szükségetek van,az csak pozitív,mert ezt is elmondhatja az egyetem,hogy milyen "elit" :D
2011. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez ilyen Murphy szerű dolog, a suliban lesz rá szükséged.. utoljára majd a vizsgákon. Kész. Pont.

És ez neked csak egyetemen elsőben jutott eszedbe?

Irigyellek, én 13 évesen jöttem rá az oktatási rendszer abszurdumaira..

XD

2011. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Általános iskola, középiskola arra jó volt, hogy ne legyél tök hülye, ha egy idegen társaságban beszélsz. Minimális(na jó, annál nagyobb sem árt) történelmi, irodalmi, matematikai, földrajzi tudás elengedhetetlen, viszont ami az egyetemen van, ez már kicsit sok, tisztelet a kivételnek. A matematika abból áll, hogy valamit amit nem értek, átnevezzük olyanra, amiről még életemben nem hallottam. Hát nagyon jó...
2011. márc. 19. 17:28
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez sajnos ilyen, műszakin is ugyanúgy végig tanítják ezeket. Gondolom ez ilyen alapkövetelmény olyan helyeken, ahol a matekot rendesen megkövetelik.

Olyan ez, mint a középiskolában, ott is meg kell tanulni egy csomó felesleges dolgot, de a műveltségedet fejleszti. Ugyanígy elvárható ez egy olyam diplomástól is, aki tanult matekot egyetemen rendes színvonalon. Egy közágon vagy bme-n végzett hallgatónak legalább legyen fogalma arról, amit hallhat véleletlen az életben. Ez azért elvárható szerintem.

2011. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék kötekedni, távol álljon tőlem, de véletlen mikor hallok a "kvadratikus függvény definitsége" témakörbe tartozó beszélgetést? :D El nem magyarázzák az egyetemen, úgy veszik hogy ezt már tudjuk. Írjam be a googléba? Azt egyetemi végzettség nélkül is meg tudja tenni bárki. Már 4 általánossal is, bőven.
2011. márc. 19. 17:30
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyiket sem kötelező "kijárni" elég a 18 éves kort betölteni, akkor "mentesül" az ember a tankötelezettség alól.


Egyébként elnézést kérek, hogy fel merek tenni egy kérdést egy kérdések feltevésére szakosodott oldalon, igérem nem lesz több ilyen!

2011. márc. 19. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!