Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy jut eszébe egy lomtalanít...

Hogy jut eszébe egy lomtalanítást végző cég embereinek, hogy radioaktív sugárzást mérjenek egy lakásban, ahol dolgoznak?

Figyelt kérdés
Ez náluk valami külön előírás? Vagy hogy?
2011. márc. 28. 09:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam, de aztán később a hírben mondták, hogy nem a lomtalanítók mértek, hanem valaki más, nézz utána a hírekben.
2011. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kösz, de azért leírhattad volna...

És annak a másnak hogy jutott eszébe? Épp volt otthon neki a spájzban kéznél egy GM-csöve és épp arra járt vele? Vagy hogy?

2011. márc. 28. 10:30
 3/19 anonim ***** válasza:
olcsóbbat kellett volna választani, nemilyen faxnizósat, ezt is felszámolják majd neked:D meg, ha levegő bakteriális visgálat jut eszükbe, az is a te kontódra megy majd
2011. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hogy micsoda? Ne haragudj, de nem nagyon értem amit írsz és hogy hogy jön ez egyáltalán ide.
2011. márc. 28. 10:59
 5/19 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy voltak arra utaló jelek, hogy sugárzó anyag van a lakásban. A jelét mindenki felismeri. Állítólag szinte csak ilyen cuccokra utazot a gyűjtője. Így nem nehéz beazonosítani.
2011. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Milyen jelek? Én vegyész vagyok és ugyan nem magkémiára szakosodtam, de valamikor elvégeztem egy "bővített sugárvédelmi" tanfolyamot. Külön bizonyítványom is van róla. De én nem ismerném fel azokat a jeleket detektor nélkül, úgy, hogy kis aktivitású eszközökről van szó. Így a kis dózis miatt még tartósabb behatásra sem valószínű, hogy jelentkezne "Röntgen-betegség" vagy bőrirritáció. Jele esetleg annyi lehet, hogy nagy számú populációt vizsgálva, több évtizedes időtávlatban a daganatos betegségek gyakorisága megnőHET. De ez sem törvényszerűen.

Vagy Te mire gondoltál?

2011. márc. 28. 12:26
 7/19 anonim ***** válasza:
Én a sugárzó anyag nemzetközi jelére gondoltam.:) Szerintem találtak pár ilyen jelű dobozt, flakont, vagy bármit.
2011. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Azért ez nem olyan evidens. Pl már dolgoztam sugárforrással. Úgy nézett ki mint egy gyufásdoboz méretű fémkorong. Semmi nem volt rajta feltüntetve. Ha valakinél otthon ilyet látok, elsőre csak arra gondolnék, hogy egy vasdarab.

De azért tényleg jó lenne valami pontosabbat tudni, hogy konkrétan mi volt a sugárforrás.


Most olvastam itt a neten ezzel kapcsolatban, hogy a lakás kiüresítését végző egyik személynél éppen volt véletlenül(!) egy detektor.

Azért kíváncsi lennék hányan sétálgatnak az utcán, villamoson, metrón a kezükben véletlenül egy detektorral, amit véletlenül még bekapcsolva is felejtenek.

2011. márc. 28. 12:47
 9/19 anonim ***** válasza:
Érd be annyival ,hogy megérzés volt.A családot nem is ismertem. A cég meg nem lomtalanító volt.Talán az öreg üzent a túlvilágról.A kapuból fordultam vissza érte. Pedig csak könyvek érdekeltek volna. Semmi cécó nem lett volna ha ott nem húzom ki az ólom vízvezetékcsőből az anyagot.
2011. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Izotóp sugárzással a fizika foglalkozik és nema kéma :D.
2011. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!