Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor veszítette el emberszabá...

Mikor veszítette el emberszabású ősünk a szőrzetének nagy részét és miért?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:

pont ezen filóztam én is egész nap. Szerintem élősködők miatt vesztettük el. vagyis túl tetvesek voltunk és kiközösítették a legjobban elfertőződött egyedeket ezért ők nem tudtak rendesen elszaporodni és a minél kevesebb szőr lett az előnyös. a fejen a tetvek fizető eszköznek való használata miatt maradt meg a szőr (csimpánzok használják mint fizetség :segítettem, szedd ki a tetveimet) az intimebb részeken meg a mirigyek és a védelem miatt.


de ez csak az én elméletem.

2011. ápr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó ötlet!

Én is sokat filóztam rajta, eszembe jutott például a tűz használata, mármint, hogy nem tudtak elég közel menni hozzá szőrösen, vagy ilyesmi, de ez elég gyenge magyarázat.

Másik, hogy az izzadás hatékonyabban hűt, mint más módszerek, de sem az esőerdőben, sem a szavannán, sem a sivatagban nincs erre példa, úgyhogy ez is gyenge.

Na mindegy, majd megálmodom :). Köszi!

2011. ápr. 20. 23:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nézz utána a vízimajom-elméletnek!
2011. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A vízimajom elmélet szerintem nem állja meg a helyét. A válasz a kérdésre nagyjából az, hogy: nem tudjuk.
2011. ápr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a tudományos választ, de arra tippelnék hogy a ruházat miatt veszitette el.
2011. ápr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is a vizi majmom elméletet ajánlom.
2011. ápr. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én elméletem az, hogy az ősnő addig ba-ztatta az őspasit, amíg metroszexuális lett, és kitépte a szőrét. A sok tépéstől elhaltak a szőrhagymák.

Egy idő után aztán már nem bírta a tépést, mert mindig könnybe lábadt a szeme, és abbahagyta.

Most pedig az ősnő ezerszeres unokája újra kezdte a régi nótát.

2011. ápr. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor feltalàlta a borotvàt...
2011. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sztem a ruha megjelenésével fölöslegessé vált a szőrzet így idővel lehullot róluk :D
2011. ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg előbb hullott ki a szőrünk és csak utána kezdtünk ruhát hordani. A szőrtelenség nem biztos hogy előny, lehet, hogy csak egy fixálódott hiba.
2011. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!