Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért csak egyetlen emberszabá...

Miért csak egyetlen emberszabású faj fejlődött ki Önök szerint?

Figyelt kérdés
Ki mit gondol erről? Legfőképp filozófiai vagy interdiszciplináris szempontból kérdem, csak nem volt ilyen kategória külön. Nem kifejezetten tudomanyosan, vagy ezoterikus megközelítésben, hanem akár sci-fi vagy barmilyen nézőpontból is érdekelnek az egyéni világnézetek. Köszönöm.
2011. júl. 21. 21:59
1 2
 1/19 Vree ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Számtalan emberszabású faj kifejlődött, és ma is él belőlük egy egész öregcsaládra való.

[link]

2011. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Sok emberszabású faj van...

Gondolom Ön arra gondol, h miért csak az emberek gondolkodó stb. lények?

De még így sem áll a kérdés, mert ha azt vesszük, különféle rasszok vannak az emberen belül is, tehát a külön rasszok is "fajok" hiszen más a testfelépítésünk, kinézetünk, más volt a fejlődési történetünk, más okokból evolválódtunk más módon.

Kérem pontosítsa a kérdését!

2011. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%
Mert a drága jó ISTEN így akarta!
2011. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak üzennék innen valamit. Olvassatok utána a legújabb csimpánzokon végzett kísérletekre, szerintem igen meglepő, de a csimpánz és a delfin rendelkezik egy (bár nem túl fejlett) önképpel, vagyis meg tudja különböztetni a tükörképét a többi fajtársáétól. Innen tehát az következik, hogy értelmes, és logikus.
2011. júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

22.53

Én ezt elírtam mert amúgy meggyőződésem h a kutyák, macskák is gondolkodnak. Csak a kérdést szerettem volna megérteni! Mert azt még mindig nem sikerült :)

2011. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

22:11- nek

"különféle rasszok vannak az emberen belül is, tehát a külön rasszok is "fajok"

tévedés. csak egy emberi faj van, ez a homo sapiens sapiens.

egy fajt alkotnak azok az egyedek, amelyek képesek egymás közt szaporodni. az emberi rasszok minden probléma nélkül képesek egymás közt szaporodni, tehát egy fajt alkotnak.

************************-

a kérdésre:

amint azt már mások megírták, emberszabású faj több is van.

ha az emberi gondolkodásra képes nem emberi fajra gondoltál, akkor nem hiszem, hogy erre a kérdésre létezne tudományos magyarázat.

mondhatjuk, hogy evolúciós véletlen.

2011. júl. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A "fajt" azért tettem idézőjelbe, mert tudom, h egy faj, csak továbbra sem értem a kérdést, és azért írtam így, h még az egy fajon belüli egyedek is teljesen mások, bocsánat ha zavaros lett. Igazából csak a rasszok különbözőségére szerettem vna felhívni a figyelmet.
2011. júl. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ha a különböző előemberi fajokat nem számítjuk, akkor 16 emberi faj létezett idáig.

Ebből az egyik a hobbit, a másik a neandervölgyi ember.

Mind kipusztultak már, 1 faj kivételével (de a hobbit csak pár száz éve).

2011. júl. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Vree ***** válasza:
^Úgy tudom a legoptimistább becslés szerint is 12,000 éve, az a 100 elég túlzásnak tűnik.
2011. júl. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy gondolom hogy az intelligens fajra gondol a kérdező. Ebben az esetben egyszerű a dolog. Egy meglévő intelligens faj mindig akadálya egy újabb kialakulásának.
2011. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!