Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fizikában hogy definiáljuk...

A fizikában hogy definiáljuk a "modell" szót? A merev test definíciójában szerepel ez a szó és kérték a definiálását

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A "MODELL" szót nem definiáljuk külön a fizikában, ugyanúgy használjuk, mint a köznapi értelemben, legfeljebb jobban átgondoljuk a jelentését.

A modell egy valóságban létező dolog leegyszerűsített változata, ami a célnak leginkább megfelel. Egy repülőgép modell lehet olyan ami úgy repül (majdnem), mint az igazi, vagy lehet, hogy kicsiben pont úgy néz ki, mint az igazi. Attól függ, hogy milyen célra készítem a modellt.

Ha Te a divatbemutató modelljére gondoltál, az se rossz példa, gondold végig miben hasonlít, miben tér el a ruha majdani viselőjétől. (Bizonyára itt az alak számít nem a tudományos fokozat.)

Így gondold végig, hogy a környezetben lévő tárgyak közül melyek szilárdak. ( villamos sin szilárd? tavaly nyáron hogy felpúposodott; egy üvegpohár szilárd? - inkább ne próbáld ki, hogy meddig.)

Ilyesmiken kell elgondolkozni!

2011. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha részletesebben érdekel a téma itt is kereshetsz:

[link]

2011. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valahogy lerövidült keresett fogalom. Pótold ki "tudományos modell" -re!
2011. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért:


Egyszer egyetemi vizsgán megkérdezték tőlem mi a modell... kicsit meglepődtem, gondoltam ez triviális... dehát elmondtam kb. azt amit az első (én is a repülőgépet hoztam példának), csak kicsit tudományosabban megfogalmazva - hogy a számunkra fontos részeket emeljük ki a valóságból, stb-stb...

Aztán agyon lettem dicsérve, hogy ennél a kérdésnél mindenki leblokkol, mert azt hiszik valami bonyolult, bemagolt definíciót kell mondani, holott csak gondolkodni kéne... azóta is megrökönyödök ha arra gondolok, hogy megdicsértek, amikor semmi okosat nem mondtam. :)


Persze ők direkt nem hozták szóba év közben, pláne nem szóltak, hogy kelleni fog a definíció hisz az volt a lényeg, hogy tudjuk mit beszélünk anélkül, hogy bemagolnánk.

Tőled lehet, hogy kicsit pontosabban, "magolósabban" kérik ha már előre tudod, hogy kelleni fog, de azért nem kell izgulni.


Wiki-t mindig kellő kritikával kell alapul venni, de most kiindulásnak tökéletes lesz:

[link]

2011. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...végül tegnap este kreáltam egy saját definíciót de elfogadták:D
2011. máj. 4. 21:32
 6/6 Kolibri71 válasza:
Bocsi de a merev test definíciója sem egyértelmű :D
2011. máj. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!