Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan készíthetek a testemre...

Hogyan készíthetek a testemre Faraday kalitkát? Villámok elleni minél jobb védekezéshez kellene.

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 19:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Elképzelem a kérdezőt, ahogy minden nap, mikor kicsit borongósabb az idő, akkor egy két mázsás bádogembernek öltözik...


Egyébként meg:

1. a villám kicsivel jobban szeretne téged, mint a melletted álló fát

2. egyből szétsülne az egész cucc és még le se tudnád venni

3. óriási mágneses teret is gerjeszt az áram, képtelen lennél leárnyékolni azt


Az EMC árnyékolás (amikor Faraday kalitkaként körülburkolnak valamit egy fémes hálóval... pl. egy számítógépes géptermet) csillapítását is dB-ben adják meg. Vagyis nem 100%-osan csillapít.


A villámcsapásnál sem csupán az emberen átfolyó áram okozza a bajt, hanem az áram hatására kialakuló mágneses tér is. Ionizálja a sejteket, stb...

2011. máj. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
Ha van Discovery-d, akkor nézd meg a "Lehetséges lenne" előzetesét (vagy magát a műsort, majd ha leadják), ott látható egy Faraday kalitka.
2011. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
Ne szállj ki a kocsidból :)
2011. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

Érdekel a téma!


Bár most tényleg érdekelne, hogy van aki borús idő előtt előkészíti a terminátorruhát és ha kell és esőben mászkálni vagy kutyát sétáltatni van kedve, akkor uccu neki, egy mázsa vas és mehetünk sétálni?

Van ilyen tényleg? Nem fake?


Mert én ha esik, nem megyek sehova... Max sétálni a barátnőmmel, de akkor sem fémbúrában...

Ki égetné magát?

Megyek az utcán, látok egy középkori lovagot... Majd megkérdem tőle, "eltévedtél?" Neeem csak félek a villámoktól! :D

Ez nekem sok most :D

Még hallani sem hallottam haveri körben, hogy valakibe valamikor az életben belecsapott volna a villám...

Szerintem olyan kicsi az esélye, hogy nem ér megy annyit a munka...


Szerintetek?

2011. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Asztrofóbiád van, gyógyítható állapot.

[link]


Ha komolyan gondolod akkor félelmeid irreálisak és kezelendőek. Fenti cikk szerint legegyszerűbb kezelés, ha minél többet tartózkodsz zivatarban villámlások között (gondolom arra céloz, hogy egy nyitott épületből, teraszról szemléld). Jobbulást!

2011. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

05-16 01:36-os hozzászóló vagyok!


Megnéztem a linket :-D hát ez kész :-D


Nekem meg akkor britneyjukeboxphobia-m van. Most is biliárdozás közben attól rettegtem, hogy valaki Hobó és Beatrice helyett Britney Spears-t tesz be a zenegépbe... :-D

2011. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem fake :)

Rettegek a villámoktól, de az ilyen fóbia (vagy "fóbia") levetkőzéséhez nincs is motivációm, mert inkább kifizetődő.

A kutyákat minden nap muszáj kivinni, különben egy nagy kráter lesz az udvarból, egyébként is hobbi. Ha egész nap gyanús, hogy lesznek villámok, akkor persze vagy nem megyek, vagy csak kis körökre - de ugye az a gyakoribb, hogy gyönyörű időben elindulunk, aztán félúton vagy hazafele már jön is egy zivatar. Nem parázom túl, nagy a veszély. Gondolom az egyik válaszoló ismerősei nem találkoznak ennyit a szabad ég alatt, a semmi közepén viharral.

Nem fogok páncélruhát hordani a testemen xD A Faraday kalitka sem tömör, hanem hálós/rácsos szerkezet - és igen, valami olyanra gondoltam, amit a nagy feszültségekkel dolgozók hordanak, de nem akadtam a nyomára. Nem hinném, hogy az egy mázsát nyom vagy szétég, bár a villámok több millió voltjához ööö, lehet, hogy nem felel meg :D de inkább valami ehhez hasonlóra gondoltam.

A kutyák miatt egyébként maga a kalitka lenne jó, tehát a ruhát töröltem - nem érdekel, ha hülyének néztek, csak válaszoljatok a kérdésre is :)

2011. máj. 20. 20:25
 18/26 anonim ***** válasza:

16:52 vagyok.

Mindennapi életedet befolyásolja méghozzá negatívan. Része az életednek emiatt nem érzed a súlyát hogy mennyit vesztesz emiatt pedig hidd el, könnyebb nélküle élni. Csapott már 30 méterre tőlem villám, házunkba is és akkor én is összerezeltem magam. Bátyám barátait halálos villámcsapás is érte. De az élet ettől nem áll meg, sokkal többen halnak meg utakon, munkahelyen.


Egyébként kérdésedre a válasz: nem fogsz tudni olyan "ruhát" hordani, ami egy villámot elvezet. ha körülötted is vezeted el az áramot az is akkora hővel jár (magas A miatt), hogy megsülsz és simán átcsapja a pár centit. Ha belegondolsz a dörgés is ettől a hőhatástól van, ez közvetlen közeledben ugyanúgy súlyos. Vagy hogy egy vastag fatörzset szétrobbant a villám (azonnal felforralja a benne lévő vizet), akkor azt neked egy pár milliméter vastag ruha-kalitka nem fogja megakadályozni.


Ki kell ebből nőni/gyógyulni és akkor már nem érdekel. Olyasmi ez az állapot mint a kényszeres kézmosók vagy takarítók. Ők jól elvannak ezzel, állításuk szerint tudnak vele élni, közben rengeteg idejüket rabolja és rabja a félelmeinek.


Persze utána sem mászok puszta közepén póznára vihar előtt.

2011. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is Faraday kalitka, de láttam egy filmet egy villámcsapást túlélt emberről, akit az mentett meg, hogy fülhallgató volt a fülében, az áram pedig azon futott le és nem a testén keresztül, a derekától lefelé átment a lábán, de az nem érintett létfontosságú szervet.

Lehetne valamilyen drótot egy mondjuk baseball sapkából levezetni a cipőtalpba, de olyat, hogy sehol ne szakadjon meg, és ne a gumitalpba legyen bevezetve, hanem a fém érje a talajt. Egy amolyan mini villámhárító lenne a testedre, a bőröd mondjuk nem kímélni, de nem belül égetne szét a villám.

Amúgy láttam Faraday kalitka ruháról filmet. Az USA-ban szerelik abban a magasfeszültségű vezetékeket áram alatt. 10 000 Volt áramlik a ruhában, de nem rázza meg az embert. Ez amolyan fém szövet, ami az egész testet körbeveszi, de szerintem házilag ilyet nem lehet csinálni, kutyasétáltatáshoz pedig különösen fura lenne.

De a legjobb, ha villámlik, akkor nem mész ki a nyílt területekre, nem bicajozol, nem tartasz a kezedben esernyőt, mert a fém és a kiálló pontok vonzzák az villámokat.

2011. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

05-16 01:36-os és 05-20 00:50-es vagyok!


Elhiszem, hogy "nem fake", ennél cifrább dolgokat és embereket is láttam már eleget. De valahogy qrvára nem értem mit akartál írni a "kifizetődő"-vel. Meg bszarás ez a "Nem parázom túl, nagy a veszély" :-D szerintem nem csak ilyen dilid van, hanem szellemileg se vagy egy Einstein, kivéve akkor, ha még általános iskolás korban vagy. Egyébként válaszoltam a kérdésedre. Én is, meg a fóbiakatalógusos emberke is :-D. Amúgy beszarás, hogy mi mindenre kitaláltak ilyen szavakat... valaki leült és kitalált ezret? Vagy ha minden 10 milliomodik "civilizált" embernek ugyan az fóbiája, akkor már nevet kell neki adni? :-D


A legutolsó válaszolónak: igen, volt olyan is, hogy valaki "azért" élte túl a villámcsapást, mert golfozott és a golfütőn keresztül ment a villám java, így csak kómába esett, lebénult és majdnem meghalt. Később felépült. Az se a golfütő miatt nem halt meg, hanem sok-sok apró szerencse miatt.


Én meg villamosmérnöknek és számítógépes hálózati szakembernek tanulok/tovább képzem magam, mellette olyan helyen dolgozok pár éve, ahol csinálunk többek között villámvédelmet is, meg EMC árnyékolást is...


A távvezeték rendszereknek meg a 10 000 V kevés... az a nemtommilyen ruha, amit az előttem szóló írt, az valami félinformációkból összegyúrt baromság.

2011. máj. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!