Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell ezt kiszámolni? (...

Hogy kell ezt kiszámolni? ( négyzetméteres dolog)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocsi a butaságért.

A kérdésem az lenne, hogy hogy kell kiszámolni egy L alakú téglatest négyzetméterét? A kérdés olyasmi, hogy hány négyzetméter fa lap kell a test megépítéséhez?


6 adat van hozzá.


[link]



A 2. kérdés hozzá, hogy hány négyzetméter kell akkor, ha a két oldal betonból készül? A többi meg marad fa.

Tehát hány négyzetméter fa lap kell és mennyi beton?


kép:

[link]


2011. máj. 18. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Áú.

Ez tényleg nem megy magadtól?

Felosztod két téglalapra, téglalapnak meg csak ki tudod magadtól számolni a területét...

2011. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát mindig is hülye voltam matekból xD
2011. máj. 18. 20:28
 3/11 A kérdező kommentje:
a térlátás meg nem megy. :(
2011. máj. 18. 20:28
 4/11 A kérdező kommentje:
ja és a magasság 60cm ez kimaradt
2011. máj. 18. 20:29
 5/11 A kérdező kommentje:

tehát akkor az egyik oldal ami 38 cm hosszú és a téglatest 60cm magas

akkor 0,228 négyzetméter lesz?

És össze kell adni az összes oldal négyzetméterét?

2011. máj. 18. 20:38
 6/11 A kérdező kommentje:

A második kérdésre a válasz ha azt a két oldalt nem vesszük akkor az

0,936 négyzetméter?

2011. máj. 18. 20:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, van egy 2-dimenziós (sík) idom, aminek van Területe. Ezt pl. négyzetméterben adjuk meg. Ha ez téglaLAP (akár négyzet), akkor a két egymás melletti oldal hosszának szorzatával számolható (méter*méter=négyzetméter). írjuk a négyzetmétert a továbbiakban "nm"-nek.

Az általad csatolt jpg-ben látszó alakzat területe jól számolható, ha gondolatban kiegészíted téglalappá,megnézed a területét (1m*0.5m = 0.5nm), majd kivonod ebből a "kiegészítés" területét (0.67m*0.16m = 0.1072nm).

Az alakzat területe 0.3928nm.

Ez csak gyakorlás volt; úgy sejtem, hogy ez az alakzat az "oldalfala" valaminek, és Te két ilyen alakú (egymástól 60cm távolságban lévő, egymással párhuzamos) oldalfal közötti idomot szeretnél betonnal kiönteni, és valójában ennek a "doboznak" az oldalfalakra merőleges síkokban lévő zsalu-elemek területét szeretnéd kiszámolni.

Ha érted a bevezető példát, akkor ez menni fog, egyébként meg jobb, ha veszel 1 nm-nyi deszkát, leszabod, és összerakod. Ha megköt a beton, a maradék fával együtt eltüzeled a zsalut, és jó szalonnákat süttök rajta.

2011. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs, visszaolvasva; írod, hogy "magasság" 60 cm. Az "L" alakú idom tehát a "vízszintes", amit körbe-zsaluznál.

Add össze a teljes hosszt, amit zsauluzni akarsz (az első képen (méterben) 1+0.5+0.38+0.16+0.67+0.35, és szorozd meg 0.6m-rel, a magassággal. Ennyi lesz a "deszka-igény".

Ha tényleg gyakorlati dolog miatt kérded, akkor ne 60cm magasan zsluzz, hanem 70-90 között, ahogy sikerül, mert ahhoz komolyabb ács kell, hogy olyan dobozt állítson be, aminek síkban van a "felső" felülete, ahol a betont simítod. Kell továbbá valami cserépléc, vagy olyan léc, amivel összefogod a deszkákat, meg kell szög, v. csavar.

Bevallom, így utólag nem-is pont értem a kérdés-felvetést.

(bocs)

2011. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
házihoz kellett :D de azért köszönöm
2011. máj. 18. 21:35
 10/11 A kérdező kommentje:
már sikerült kiszámolni időközben :D csak ott rontottam el, hogy a centit elfelejtettem átváltani és valami hatalmas négyzetméternyi összeg jött ki amit lehetetlennek tartottam. :D
2011. máj. 18. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!