Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol kapható elektromosság...

Hol kapható elektromosság hatására mattá váló üveg?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyen egyáltalán létezik? Mert ha igen ez eszméletlen pénzeket érne.
2011. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha lenne ilyen akkor a redőnyösök becsukhatnák a boltot. Régen én is keretem ilyet. Nem létezik ilyen. Lehet a NASA-nál igen.
2011. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A folyadékkristályok képesek erre. Vegyél egy síkképernyős tévét, szereld ki belőle a TFT panelt, szedd szét, vedd ki belőle a háttérvilágítást, és máris van egy üveglapod, ami elektromosság hatására képes elsötétülni, ráadásul pixelenként.
2011. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Jól írtad, elsötétül.... De neki olyan kell ami matt lesz. Hogy valami átlátszatlan mert matt az nem ugyanaz, mint az LCD-nél az elsötétülés. De azért köszönjük Emese :)
2011. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a fenébe ne létezne ilyen.

Csak éppen pont fordítva.

Alapból matt, és elektromos áram hatására tisztul ki.

2011. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt is van: [link]
2011. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az új merciknek ilyen az üvegteteje!


Alapjáraton csutka fekete (nem enged át semmi fényt), de ha aktiválod akkor akár teljesen "normál" átlátszó üvegtetővé válik!

2011. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

12:23: "Jól írtad, elsötétül.... De neki olyan kell ami matt lesz. Hogy valami átlátszatlan mert matt az nem ugyanaz, mint az LCD-nél az elsötétülés. De azért köszönjük Emese :)"


Szerintem meg lehet, hogy erre gondolt, csak nem bírta kifejezni magát. Különben is érje be ezzel, buzіkám. :)

2011. máj. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem sötétedésre gondoltam, hanem mattá válásra. Irodai ajtót láttam valamilyen ismeretterjesztő műsorban. Amikor bent tárgyalás van, akkor be lehet "mattítani" az üveget, egyébként átlátszó.
2011. máj. 20. 15:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, ez az. [link]
2011. máj. 20. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!