Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vörösvértest vagy vörösvérsejt?

Vörösvértest vagy vörösvérsejt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 23:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Az első
2011. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Mindkettőt szokták használni, de a vörösvértest helyénvalóbb, mert a vörösvérsejteknek fejlődésük során lebomlanak a sejtmagvaik
2011. máj. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez csak magyar specialitás(marahság), hogy vörösvértestnek hívja. Tudományos nevén erytrocyta, tehát sejtként szerepel, és külföldön is ha azt mondod nekik "test", néznek majd rád, mint borjú az újkapura.
2011. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire vörösvértestet mondanam magyarul (vvt-nek rövidítik), de szerintem is helyesebb a vörösvérsejt, már csak azért is, mert sok állatban, pl. békában megmaradnak a sejtmagvak, nem bomlanak le.
2011. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
kösz, h leszavaztatok -.-" ti biztos jobban tudjátok, ami feketén, fehér így szerepel minden könyvben is... akkor maradjunk annyiban, hogy az ember esetében vörösvértest a helyes kifejezés, a többiben meg nem..
2011. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
maggal vagy mag nélkül,attól még sejt
2011. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is a vörösvérsejtet hallottam több szájból. SŐt egy prof. ki is jelentette, hogy a vörösvértestet a hülye középiskolai biosztanárok használják tévesen. Mikor külföldön és mindenütta sejt a jó. De más prof. meg a vvt-vörösvértes elnevezést használja...És most döntse el a jóember kinek adjon igazat!!!:D Igazából mindkét csoport érvelése érthető valahol. Csak azért akartam ezt tudni, hogy ne ez miatt bukjak már vizsgán.
2011. máj. 20. 13:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik tanárnál írod a vizsgád, ott azt használd, amit ő mond:)
2011. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
:) Nincs más megoldás..:)
2011. máj. 20. 14:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy:D

Egyetemi orvosi anatómia tankönyv vörösvértestnek írja, a szövettan könyv meg vörösvérsejtnek.

Mondjál erythrocytát azt jóóóóvan.

2011. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!