Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a telefon?

Hogyan működik a telefon?

Figyelt kérdés
A vezetékes és a mobiltelefon működésére is egyaránt kiváncsi vagyok. Hogy alakulnak a küldött és kapott jelek hangokká az említett két esetben?
2011. máj. 25. 02:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez tökéletes válasz volt! Nagyon szépen köszönöm, mindent szépen és érthetően elmagyaráztál... :) Érdekes egyébként, hogy mielőtt még géphez jutottam és elolvastam volna a válaszod, pont valami hasonlón töprengtem, hogy valszeg itt másképp megy mint amikor pl fel akarok valamit venni mikrofonnal, hisz nem áll rendelkezésemre akkora frekvenciatartomány... Szóval a moduláló egyenlőre nem olyan jó, azért torz a hangunk a telefonban, vagy csak az olcsó hangszórók miatt? :D
2011. máj. 26. 21:44
 12/15 anonim ***** válasza:
A mobil szerintem elég jó minőséget is át tudna vinni, de az alkatrészek (igen, pl. mikrofon, hangszóró) olcsóbbak tudnak lenni, ha csak a beszéd átvitelére választják őket. Nem is férne bele olyan hangszóró, ami visszaadja a mély hangokat. Úgyhogy minden mást is ehhez méreteznek. A vezetékes rendszer tervezésénél meg eleve csak a beszéd érthetősége volt a szempont, igazából nincs is többre szükség. Bár már fejlődött, használják internetre is, de a hangszórók (erősítők, stb.) ugyanúgy konzervdoboz hangot tudnak csak, mert beszéd átvitelhez ez elég.
2011. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A korábbihoz kiegészítésül találtam egy ábrát az amplitúdó modulációhoz:

[link]

Felül van a hangfrekvenciás jel, ami a mikrofon felől jön, középen a vivőjel, ami meghatározza a vételi frekvenciát, és alul a modulált vivő, ami már hordozza a hang információt, ez szaggatott vonallal rá is van rajzolva.

2011. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden világos. :)
2011. máj. 30. 14:19
 15/15 anonim válasza:
Hogy lehet az, hogy többszáz kilóméter eltérés esetén a távolság nem játszik szerepet a beszélgetés során? Miért van egyidőben amikor a távolság időtényező? Ennek mi a müködési elve?
2018. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!