Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ebben a cikkben mennyi az...

Ebben a cikkben mennyi az igazság?

Figyelt kérdés

[link]

Tudtommal a paksi atomerőmű is teljesen ugyanilyen... :S

Reménykedem, hogy a cikkben állítottak nem igazak...


2011. jún. 2. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom hogy baromság az egész, de elég erősen atomenergia-ellenes, és mint minden ilyen eltúlozza dolgokat illetve szörnyen pontatlan. Magyar narancs... vicc.


Amúgy az hogy a Paksi ugyanolyan egyszerűen nem igaz. A paksi a világ egyik legbiztonságosabb erőműve (NAÜ által megerősített tény)

2011. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"A paksi a világ egyik legbiztonságosabb erőműve (NAÜ által megerősített tény)"

Ez számomra azért elég hihetetlen, most őszintén...



Innen vettem, hogy ugyanolyanok:

[link]

Bizonyos problémák tényleg lehetnek vele:

[link] --> "Hermetikus blokkos kivitel"

2011. jún. 2. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ez számomra azért elég hihetetlen, most őszintén..."

Akkor meg rettegjél, mert bármelyik pillanatban felrobbanhat.

2011. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D.O.81 ***** válasza:

Kérdező!


Paks egy nyomottvizes atomkukta olyan orosz tartállyal, amt a téged is hülyítő sötétzöldek el sem tudnak képzelni.

A paksi reaktorok primerköri reaktortartálya olyan szinten túlméretezett, hogy az eredeti 20 év helyett 40 évig is használhatónak minősítették.

A SIEMENS-t meg ne emlegesék, az a cég, aki egy atomerőműben a f@sszopó alkalmazottaival, akik semmit sem értenek a nukleáris technológiához, olyan helyzetet hoz létre, ami nukleáris vészhelyzetet okozott örüljön, hogy megúszta ennyivel. Egy ilyen eset után a SIEMENS-el a létező összes szerződét fel kellett volna bontani! Másrészt meg a MÁV vett a hulladék mozdonyaiból, amire azt mondták, hogy tudja a 7MW-teljesítményt és láss csodát, ha a 10 MÁV-os gépből, ha jó esetben négy működőképes, mert nem bírták a terhelést, és leégett a vontató motorjuk, meg a főtraszformátoruk, hibás méretezés miatt szétrobbantak a túlfesz levezetőik, amik mahdnem sérülést okoztak a keletiben, nameg az áramszedők, és még sorolhatnám milyen szar az a mozdony. Ennyit az ipari átb@szásról, és a szarokat gyártó SIEMENS-ről.

Tehát, amit a cikk ír azt lehet szépen kacsának minősíteni. Javaslom menj el Paksra és nézd meg, hogy mi zajlik ott, milyen biztonsági intézkedések mellett.


Jó gondolkodást.

2011. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy menj el egyszer és nézd meg. 16 év felett be lehet járni az egészet.

Józan ember először mérlegel, és utána fogalmaz véleményt.

A sötétzöldek véleményét nap mint nap halljuk, ez folyik a csapból is. Érdemes meghallgatni egy olyan ember véleményét is, aki egész életében Pakson dolgozott, vajon ő mit gondol a témáról.

2011. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a türelmes válaszokat.


Próbálok nem véleményt formálni, és nem mindent elhinni - ezért írtam ki ezt a kérdést is, mielőtt elhittem volna a cikket, aminek ugye a forrása is kétes, tehát ki tudja (kétes forrásból is lehet néha jó cikk mellesleg, lásd Index).

Most érdeklődöm a téma iránt, de sose fogok - egyszerűen sose - érteni annyira ehhez, hogy tudjam, mi igaz, és mi nem, és műszakilag véleményt mondjak. Ettől próbálok óvakodni, sikerül, amikor sikerül, sajnos nem mindig. :S

2011. jún. 3. 16:30
 7/7 A kérdező kommentje:

Most olvasgattam vissza a kérdéseimet, és ugye ott volt ez is.



Augusztus elején tervezek elmenni, sikerült 9 embert gyűjtenem ehhez, már csak az kell, hogy ne jöjjön közbe semmi.


Egyébként már nem félek, vagy legalábbis nem érdekel túlzottan, úgy tudom, hogy amíg nem lesz egy, a fukushimaihoz hasonló nagyon váratlan, szokatlanul durva helyzet, addig nem lesz baj se.

Tavaly utolért engem is a "pánik" Fukushima miatt, de egyrészt lecsendesedett, másrészt utánaolvastam a témának, és így kicsit megnyugodtam. Itt a tájékozódás segített a megnyugvásban, mert sokszor a teljes tájékozatlanság szüli a pánikot.


A mohitól se félek, gondolom ott se idióták dolgoznak és ott is odafigyelnek...

2012. júl. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!