Szerintetek mi az igazság?

Figyelt kérdés

"Én azt gondolom, az erő mindig ott kezdődik, ha valaki ki meri mutatni, ami fáj, és soha nem ott, amikor valaki azt mutatja, hogy milyen rezzenetlen arccal bír ki mindent."

(Csernus Imre)

egy másik idézet meg azt mondja:

“Mindig az az erősebb, aki nem tombol, hanem mosolyog.”

(japán közmondás)

Akkor, szerintetek mi az igazság? Melyik az igaz?


2011. szept. 6. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy fájdalmas mosoly... az az erő ezek szerint.
2011. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kettő nem mond ellent, sőt.
2011. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Csernus hazug kókler hülye.

A japánok bölcsek.


Hát ez ebből a két idézetből is látszik.


Bár tudom hogy Csernus a magyar elfojtás ellen harcol, a maga képzetlen naiv módján. Ugyan is még terapeuta végzettsége sincs. Ő egy gyógyszer felírásra képzet agresszív doki.

2011. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A másodikat én úgy értelmezem, hogy nem elfojtja az indulatát, hanem nyugodt marad belülről is. Szóval nem mond ellent :) Szerintem mindkettőben van igazság.
2011. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki azért nem mutatja ki a fájdalmát, mert ezt várja el tőle a környezete, az nyilván gyenge, hisz meghajol az akaratuk előtt. Pszihésen megpróbálja becsapni a környezetét és önmagát is, ezért károsítja saját magát.


Csernus egy szakember, mégha kicsit szokatlan is a stílusa.


A japán közmondásnak viszont más háttere van. Csak nézd meg a történelmüket. A szamurájuk értékrend. A Ii. világháborús kamikáze pilóták. Ők a történelemben ezek miatt tudtak sikeresek lenni. Önkontrol mindenek felett. Kisgyerekkoruk óta arra nevelik őket, hogy mutassák magukat erősnek.

2011. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A japánok folyton vigyorognak, viszont Csernust nem látod állandóan sírni..... :D
2011. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én nem igazán hiszek ebbe a keleti filozófia európába való átültetésébe, csernust meg megint egy ellentmondásos figurának tartom. van neki egy elképzelése, amit én egyáltalán nem érzek a magaménak, de ez egyénenként változik.
2011. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!