Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hidrosztatikai nyomás gyakorla...

Hidrosztatikai nyomás gyakorlati alkalmazása kerti tudományokban?

Figyelt kérdés

Lusta vagyok az öntözéshez és a kertünkben folyik egy nagyobb patak. Valaki megmondaná hogy hány köbméter víz tudna akkora nyomást létrehozni ami elég ahoz hogy a vizet kb 4 méter magasba nyomja...


=====#

'''\ // /''+ {kert} <-- egy terv

|~~~| h kb hogyan néz ki a dolog:D


2011. jún. 8. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a gyakorlati megvalósítást nem nagyon értem, de a hidrosztatikai nyomás nagysága a vízoszlop magasságától függ, nem a térfogatától.
2011. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dögöljek meg, ha értem ez a sok zöldséget, amit összehordtál, de vegyél egy szivattyút és kész.
2011. jún. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak a kérdésnek, hogy hány köbméter víz kell 4 m magas vízoszlophoz, semmi értelme. 4 méteres vízoszlop megtartásához ugyanis egy másik 4 m-es vízoszlop kell, hiába folyik akármilyen vízhozammal a patak, ha nem éri el ezt a szintet, nem lesz ekkora vízoszlopmagasságod.
2011. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez inkább hidrodinamika
2011. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg a patak mozgási energiáját felhasználhatnád spriccelésre(pl egy dugattyút forgathatnál vele, ami pedig ue szívó hatást fejt ki pl). De sok galiba van vele, inkább vegyél normális kerti spriccelőt.
2011. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!