Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyiket válasszam? A fizikát...

Melyiket válasszam? A fizikát vagy az informatikát?

Figyelt kérdés

Helló!!

Nemsokára szeretnék egyetemen továbbtanulni, de nem tudom milyen szakra mennyek. Valamilyen fizika vagy informatika szakra szeretnék menni. Fizikából atom- vagy magfizikát szeretnék főként tanulni. Informatikából, pedig grafika és játékkészítést. Esetleg pontosan milyen szakok vannak ilyenekben? A másik kérdésem/kérésem, hogy esetleg amelyik szakot mondjátok, ahhoz röviden leírnátok milyen előmenetel kell, illetve a főbb témákat amiről tanulnak majd az 4-5 év alatt. Esetleg valami ebookot ilyesmit is berakhatnátok mellé.


2011. jún. 14. 16:07
 1/6 anonim válasza:
*Fizinkformatika.
2011. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ludens ***** válasza:

Szai!


Nekem egyik évfolyam társam lett grafikus aról tudok mesélni egy kicsit. Pont úgy működik mint a művészet összes ága, munka helye lehet könyen találni, de az sablon és onnan nehéz kitörni. Lehet kockáztani és akkor nagymeló nagypénz sok krativitás. Ő pl. : 3 évig dolgozott szinte teljesen ingyen mire elkezdhetett azzal foglakozni amivel akar. Most kb 3x annyit keres mint én ha nem hajtja magát.


Fizikusnak szerintem akkor jó menni ha kutató szeretnél lenni és szeretnél külföldön élni egy keveset vagy a további életedet végig. Mivel azk a területek amiket írtál elég jól menő területek, de rengeteg pénzt is emésztenek.

Egyébként ajánlanám figyelmedbe a Szegedi szuper lézer tervet . Ha most kezdesz ez neked még jól jöhet

[link]


Jó tanulást!

2011. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A BME-n a gépészmérnöki karon van az energetika szak, és ott azon belül az atomenergetika szakirány foglalkozik azzal ami szerintem téged érdekel.Másrészről a villamosmérnöki karon van a mérnök-informatikus szak ott lehet grafikát tanulni és van is arra lehetőség hogy játékkészítéssel foglalkozz majd a munkád során, de inkább a programtervező-informatikus(matematikus?) szak ami közelebb áll hozzá.

2011. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És általánosságban milyen alapokra van szükség informatikából és fizikából? Mondjuk, úgy értem, hogy informatikából szükséges minimális programozói tudás, tudni kell 3d modellezést, vagy ilyesmi. Mert az egyetemeken általában szoktak kérni minimum dolgokat. És ezeknél kezdetekkor minden szak nagyjából ugyanazt kéri. Vagy esetleg mondanátok olyan dolgokat amiket, ha megtanulok, akkor kicsit előnyben lehetek ezeknél?
2011. jún. 14. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Fizikából az alapok jól megértéséhez egy fakultáció nem árt, de az informatika esetében is ugyanezt tudom elmondani.

Én gépésznek tanulok és fizikafaktos voltam, mechanikához és elektromossághoz is nagyon hasznos volt.Informatikából programozni annyit tanultunk, hogy reál tagozat révén 10.-ben laborok voltak és Basic-et tanultunk, de itt a BME-n C# és C++ van.Két féléven vagyok túl eddig egy 4-es és egy 3-as jegyem van és nagyjából minden új volt amit hallottam.3D modellezést sem tanultam még korábban, az viszont nagyon melós tantárgy de abszolút nem lehetetlen a jeles elérése,de informatikusoknál ilyen tárgyról nem tudok,sőt az energetikán sem, bár ennek jobban utána kellene járni.Előre tanulni nem is tudom igazán mit érdemes,nem hátrány ha az egyváltozós analízis alapjait ismered(határérték,deriválás,integrálás,sorok) és esetleg egy kis algebra, viszont informatikus karokon nem csak ennyit matek van, hanem van egy sokkal nehezebben emészthető tárgyuk is (nálunk Számításelmélet, máshol Diszkrét matematika), lineáris algebra,leképezések,operátorok,gráfok stb.

Megint csak a BME-ről tudok nyilatkozni, itt van matek és fizika(nem minden karon,gépészen eddig nemvolt,infósoknak igen) un. 0. zárthelyi ami szintfelmérésre szolgál.Ha ezek sikerülnek akkor egy kicsit majd nyugodtabb lehetsz, mert elég sokaknak nem jön össze.Remélem egy kis támpontot tudtam adni :)

2011. jún. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy ha ilyesmi szakra szeretnél jelentkezni akkor a matekfakt kötelező mert ott tananyag az egyváltozós analízis, persze közel nem olyan tempóban és szintem mint majd az egyetemen de ha olyan a tanár akkor nagyon jó alapot jelent és első félévben tudsz a nehezebb és egyéb fontos tárgyakra több időt szakítani.
2011. jún. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!