Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szünetmentes tápegységekből...

Szünetmentes tápegységekből lehet többet sorosan (azaz egymás után) kapcsolni? Mert 1db kb 20-30 percig bírja.

Figyelt kérdés
Láttam a neten egy szünetmentes tápot, de nem tudom, hogy csak 1-et vagy akár többet is lehet-e egymás után kapcsolni... Kb 30 percet bír terheléstől függően és arra gondoltam, hogy ha mondjuk 2-3 dbot egymás után kapcsolunk, akkor megnő a használati idő... Vagy rosszul gondolom? És ne nevessetek ki, nem vagyok műszaki zseni...
2011. jún. 16. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

A szünetmentes táp lényege: akkumulátorból állít elő váltóáramú tápfeszt.

Tehát, ha az akku kapacitását megnöveled, tovább bírja azonos terhelés mellett.

Pl.: 12V 7,2 Ah --> 12V 14Ah-ra

2011. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ha sorba kötöd őket, akkor áramszünet esetén a második nem fog bekapcsolni, az elsőtől szívja a delejt. Ha az lemerül, akkor bekapcsol a második... hát érdekes megoldás, akár még működhet is. De várj még, hátha lesz ellenvetés a többiektől.
2011. jún. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem teljes a válaszom. Tehát nem érdemes több szünetmentes! Csak akksi kell bele nagyobb, de ez megköveteli, hogy a szünetmentes bírja is tölteni az új akksit. :)
2011. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyiból tényleg nem érdemes, hogy a két szünetmentes lehet, hogy drágább, mint egy kétszer akkora kapacitású, de maga az elgondolás nem rossz. Ha mondjuk eleve lenne két szünetmentesed, akkor érdemes lenne. Ha újonnan veszed, akkor tényleg nem.
2011. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Inkább úgy csináld, hogy megosztod a fogyasztókat.

Mondjuk, ha számítógépet kell vinnie, akkor külön szünetmentesen a gép, és külön a többi (monitor, kiegészítő eszközök, kislámpa, ha nagyon kell).

A nyomtatót természetesen ne tedd rá.

2011. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TJózsef válasza:
Azok válaszoltak bölcsen, akik a nagyobb kapacitású akkumulátort, és a rá kötött fogyasztók megosztását javasolták. A sorba kötés eleve halott ötlet, a párhuzamosan kötés felesleges kiadás. A töltéssel nem lehet gond a nagyobb kapacitású akkumulátornál sem, legfeljebb hosszabb ideig tart, de azt nem veszed észre.
2011. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"A sorba kötés eleve halott ötlet", ezt magyarázd meg, légyszives. Én dolgoztam olyan helyen, ahol volt egy nagy közös szünetmentes, és gépenként voltak még kicsik. A nagy bírta, amíg bírta, utána kapcsoltak be a kicsik, és így elvileg(!) kétszer annyi ideig bírták. Felesleges ezért két szünetmentest venni, de miért halott ötlet?
2011. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rian82 válasza:
Nyilván az ember akkor folyamodik több szünetmentes sorbakapcsolásához, ha egy darab már nem elegendő (pl. nincsen nagyobb teljesítményű belőle), vagy nem áll rendelkezésre nagyobb akkumulátor, esetleg kaptunk pl. a munkahelyről leselejtezett, de még működő szünetmenteseket. Ebben az esetben sorba lehet kapcsolni őket, nem lesz bajuk. Ha sorbakapcsolsz 10 darabot, akkor áramszünet esetén sorban kezdenek el lemerülni. Hátránya a nagyobb fogyasztás.
2014. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért jobb, ha külön kötöd ezeket (egy-egy szünetmentesre külön fogyasztókat), mert akkor megspórolod az oda-vissza átalakítást és tovább kitart a táp.
2014. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!