Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért veszélyes hidrogénnel...

Miért veszélyes hidrogénnel tölteni a lufit?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

robbanásveszélyes.

Az a zeppelin léghajó is ezért robbant fel.

2010. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer építettem egy vízbontót, és megtöltöttem egy lufit, mikor a gyufát odaérintettem a lufihoz (egy rúdra kötöttem, hogy távol legyek) akkorát robbant, hogy a vízbontó teteje leszakadt. - ez remélem válasz a kérdésedre.
2010. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: azért robbant akkorát, mert mert már akkor rákötötted a lufit, mikor még nem indítottad be, és oxigén volt benne. Akkor nem robbant volna ekkorát, hogyha először beindítod, és megvárod, amíg a hidrogén kiszorítja a levegőt. Akkor csak pukkant volna egyet. Pontosan ezért robbanásveszélyes.
2010. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy lehetett benne oxigén is, de szerintem anélkül is rendeset robbant volna, hiszen a gyufa azért egy eléggé nagy lyukat égetett rá.
2010. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. márc. 6. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindenkinek van valami igazság a soraiban, csak javítani szeretném a pontatlanságokat.

A Zeppelin léghajó nem felrobbant, hanem kigyulladt és leégett. Korabeli felvétel van róla, megnézhető! Szó sincs robbanásról.

A hidrogén valóban fokozottan tűz és robbanásveszélyes gáz, de a tiszta hidrogén ég, és nem robban!

Oxidáló hatású gázokkal (oxigén, klór) azonban robbanó elegyet képez (ún. durranógáz)

Levegővel keveredve 4-76 % hidrogén tartalom mellett alkot robbanó elegyet.

Aki felrobbantotta a lufit, annak e közé a határok közé esett a lufiban a hidrogén koncentrációja, és nem tiszta hidrogén volt benne.

A vásárokban kapható tiszta hidrogénnel töltött lufi (ha valaki a vásárban gonoszkodik a gyerekkel és belenyom egy parázsló cigit) nem fog felrobbanni, a detonáció nem fogja levinni a gyerek sapkáját/fejét!

2010. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem kipróbálhatnád, főleg ha dohányzol
2010. márc. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!