Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Idő mint dimenzió? Hogy, ha...

Idő mint dimenzió? Hogy, ha nincs is?

Figyelt kérdés

Most magyaráznak a tvben az idő töréséről meg feketelyuk stb. de hogy ha idő nincs is?

Sosem értem amikor arról beszélnek múlt vagy jövő (oda menni) vagy az idő így úgy csinál stb. amikor csak attól létezik az idő hogy ketyeg az óra, egyébként nem létező dolog, nem?

Csak folyamatok vannak, történések, de idő, mint dimenzió?


2011. júl. 7. 15:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Az idő pont azért létezik, mert az óra ketyeg. Mert látod, hogy egyről kettőre történik valami. Az idő nem egy külön létező dolog, de kötelező léteznie, ha van tér. Az ősrobbanás előtti időkről, azt mondják, hogy nem is léteztek, szóval egyszerre alakult ki az idő és a tér. De az a hiba, hogy idő akkor is volt, de mégsem. Gondolj bele: ott vagy a semmi közepén, sőt még nem is vagy ott, csak megfigyelőként, és vársz, és nem történik semmi. ilyen körülmények között nem tök mindegy, hogy 2 perc, vagy 15 év? Szóval igazad van. Az idő csak a térrel együtt létezik, de hogyha tér létezik kötelező az idő léte is. Ez most így eléggé össze-visszaság, de remélem a lényegét érted :D
2011. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

A dimenziók:

0. dimenzió = Nincs kiterjedése. Ebben egy pont fér el, vagy még annyi sem.

1. dimenzió = Egy kiterjedése van, egy vonal fér el benne.

2. dimenzió = Két kiterjedése van, egy sík fér el benne.

3. dimenzió = Három kiterjedése van, itt élhetünk már. Ez a dimenzió az első értelmes dimenzió (Földi körülmények között), mert a többiben nem fér el egy atom. (Ott valahogy mindig le van vágva az egyik része az atomnak.)

A többi dimenziót nem tudjuk elképzelni, mert nem tudjuk, hogy lehetne pl. 4 irányú kiterjedés, ezért:

4. dimenzió = 3. dimenzió + idő. Itt élünk mi.


És igenis van idő, különben mit mér az óra?

A feketelyukas felvetésedet nem értem. Ez a lyuk az univerzumban kóvályog (persze több is van belőle), és atomjaira bont le mindent, majd ha megtelik, felrobban, és létrehoz valamit (valamiket), az atomok összekapcsolódnak, és új világ keletkezik.

2011. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

jójó, azt én így értem, hogy mi az "idő" mert foglalkoztunk vele az általános ösiben. :-) de most tudósok brekegtek arról hogy (csak fél füllel figyeltem) hogy a fekete lyukban megáll az idő mert...(na ezt nem tudom) meg Einsteint emlegették hogy ő is mondott ezt azt az időről. hogy így úgy görbül.

de nem értem hogy mi a fene görbül rajta, amikor csak azért van mert mérjük, valójában IDŐ nem létezik, csak folyamatok, ez nekünk kell hogy legyen koordinátarendszerünk az életben hogy tudjunk valamihez viszonyítani, de mint ekkortól létező és akkor még nem létező dologról beszélni szerintem marhaság. (nem azt kritizálom amit ti mondtok, mert nyílván nektek is mondta/tanította valaki ezeket a dolgokat.

az elsőhöz akkor meg azt nem értem hogy mitől lett hirtelen idő? az ősrobbanástól? mert elindult egy "folyamat" ? ... az alkotta meg az "időt"? ... vagy azóta van idő mióta az emberiség kialakult és felfogja hogy mintha lenne valami kapcsolat az egy seccel ezelött a most meg az egy seccel ezután között?... mert az jóval később volt. vagy ez csak ahhoz kell hogy ne őrüljünk teljesen meg? tér anélkül is van, mert az a sok anyag ami most lebeg az univerzumba valahol az ősrobbanás előtt is volt...

a másik imádottam az pont a PONT :-D a pontnak nincs kiterjedése ugye? két pont határoz meg egy egyenest három pont egy síkot. tehát mind pontokból áll igaz? KÚÚRVASOK pont. akkor egyiknek sincs kiterjedése? előttem a pohár is pontokból áll, annak mégis van, ez hogy lehet? (jó lehet nem kellett volna annyiszor újratölteni, de valahogy ez most megragadott) meg azt is mondta egy elvetemült matektanárom, hogy valójában az egyenes nem egy egyenes hanem végtelen számú egyenes pont a kiterjedés kérdésessége miatt, most akkor egy pont is végtelen számú 0 kiterjedésű pont és az egyik a végtelen közül is végtelen számú 0 kiterjedésű pont és stb stb, ezek szerint semmi nincs.

2011. júl. 7. 16:24
 4/28 anonim ***** válasza:

Időben menni és jönni: Ezen mindig vitatkoztak, hogy meg lehet-e csinálni.

Az egyik nagyon ötletes módja, ha lefagyasztod magad, és amikor kiolvadsz, te ugyanolyan öreg maradsz, de a világ körülötted már 20-30 évet változott. Persze ez csak a mesében létezik, de ilyen módon lehet(ne) az időben utazni.

Ám ott megváltoztatni nem lehet semmit, mert gondolj bele: Ha a múltban megváltoztatsz valamit, akkor közben a jelenben az már történelemként meg van írva, és úgy alakul a jövő, amiben te élsz. Pl.: Visszamész a múltba azzal a szándékkal, hogy meg akarod változtatni azt, és okozol pl. egy vulkánkitörést. De amikor visszamész a jelenbe, kiderül, hogy az a vulkánkitörés már eleve megtörtént a múltban, mert úgy alakult utána az idő, olyan lett a jövő.

Ezért nem lehet megváltoztatni a múltat.


És ha létezne a jövőben az időutazás, akkor miért nem jött már ide, a jelenbe egy fickó, aki elmondta volna, hogy létezik?

2011. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
különben mi a rák robbant volna fel.
2011. júl. 7. 16:28
 6/28 A kérdező kommentje:
ja meg ha visszamennék (fluxuskondenzátor rulz) a jövőbe odaadni magamnak a sportévkönyvet akkor gyakorlatilag kinyírom magam? (azt aki visszament) o.O
2011. júl. 7. 16:30
 7/28 anonim ***** válasza:

Erre is válaszolok: Az egyenes (amit a táblára rajzolt), nem pontokból áll, hanem atomokból. A poharad is, meg a víz is atomokból áll, minden azokból van. Annak meg van kiterjedése: Mondjuk 1 (egy).

Mert gondolj bele, a krétaporban is vannak atomok, és az tapad meg a táblán. (Egy 5 centis vonalban kb. 100 billió atom van.)


És az idő nem egy relatív dolog: Ezt mi találtuk ki, ez nem olyan, mint az atom, ami ott van, és létezik. Az időt nem lehet megfogni, de mégis lehet mérni, számolni vele. Ezt fogadd el így.

2011. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
na szóval a múltba basszus. tényleg sok volt.
2011. júl. 7. 16:30
 9/28 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan írod az újabb kérdéseket. Szóval: Ha előre tudnál menni a jövőben, akkor ott már nem leszel te magad, mert te elutaztál oda! Ott már nem találkozol saját magaddal!
2011. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
ahh ez így ok, most megnyugodtam, tudtam hogy elméleti matematikusok hülyék. pont nem is létezik, csak ezzel riogatnak minket.
2011. júl. 7. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!