Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges-e a nappali fény...

Lehetséges-e a nappali fény szállítása és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy egy kis épületbe kéne fényt vinni, de árnyékos helyen van. arra gondoltam miért ne lenne lehetséges, hogy a nappali kinti fényt tükörrel felfogni és további tükrök egymásnak adnák a fényt, mígnem bevezetnék a szobába. Kérdésem, hogy ez lehetséges-e, ha igen, hogyan, van-e rá példa valahol?
2011. júl. 11. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehetségesnek lehetséges, csak hülyeség. Feltalálták már a lámpát is.
2011. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
nem hülyeség. Csak egy érv: a lámpa pénzbe kerül. A napfény ingyen van.
2011. júl. 11. 12:49
 3/21 anonim ***** válasza:
A t
2011. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi!! A tükröt tisztítani kell.
2011. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, egy LED Bulb, durván 3 W-ot fogyaszt, és egy 30 W-os izzóval egyenértékű. Megvásárlása is olcsóbb, mint a tükör, és a fenntartása is(mivel sztem a tisztítószer a tükörre drágább, mint az a havi 40 Ft villanyszámla- növekedés)


Amúgy első voltam.

2011. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
legkevesebb. azért gondolkozz egy kicsit. amíg süt a nap az nagyon sok idő. több óra. ha egyhuzamban menne az a lámpa, nem kevés pénzt emésztene fel. Egyébként azért kell a fény, mert növényeket kéne elhelyezni ebben a helyiségben, amik fényigényesek
2011. júl. 11. 13:12
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Hogyan gondolsz ilyen marhaságot? Minden tükrökkel lenne tele nem lehetne mozogni nem gondolod?
2011. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül. ha a tükröket egy pl. egy fél méter átmérőjű csőben helyeznénk el és ez vezeti be a fényt a helyiségbe úgy, hogy a tükrök egymásnak adják a fényt. és az elején bemegy a végén kimegy. máris nincs tele minden tükörrel. nemde?
2011. júl. 11. 13:19
 9/21 A kérdező kommentje:
(egyébként benne van a dologban az, hogy ez az egész képtelenség. Bocsássatok meg, csak kikell erre találnom valamit és csakúgy eszembe jutott egy ilyen)
2011. júl. 11. 13:19
 10/21 Silber ***** válasza:
Az optikai kábelek nem jutottak még eszedbe? Ha nem ismered a témát, olvass utána. A lényegük hogy a teljes visszaverődés elvén a vezeték egyik oldalán belépő fény megjelenik a másik végén (legyen az akár meghajlítva akár nem).
2011. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!