Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mágnes Generátor lehetséges?

Exile kérdése:

Mágnes Generátor lehetséges?

Figyelt kérdés
Üdv mindenki van valakinek valami ötlete hogy a mágnesekböl genrátort lehesen csinálni bármiféle erökifelytés nékül hogy elektromos áramot hozanak létre vagy esetleg minimális eröfeszitésel....
2011. júl. 27. 21:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Le van vezetve hogy mennyibe kerül legyártani egy mágnest (mennyi energia kell hozzá) és bizonyítottan nem lehet kinyerni belőle többet.


Ha épít is valaki olyan "generátort", amit mágnes hajt, az egy idő biztosan leáll, mert a mágnesek kimerülnek és elvesztik a mágneses tulajdonságaikat.

2011. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A generátorokban van mágnes. Vagy állandó, vagy elektromágnes - de másképp nem tudnak működni, csak a mozgási indukció révén képesek elektromos áramot termelni. Viszont az nehezen megoldható, hogy ne kelljen erőt kifejteni a mozgatásukhoz, mégis termeljenek elektromos energiát. Ez esetben sérül az energiamegmaradás törvénye. Bár vannak erre kutatások, de eléggé gyerekcipőben járnak... (és az ezzel foglalkozókat néha nem is lehet megkülönböztetni a cirkuszi mutatványosoktól és egyéb szenzációhajhász emberektől)
2011. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
thx a válaszért de halotam hogy a mágnesekben nyugvo elektronok vanak és egyen áramot lehet létre hozni a mágnesekel....
2011. júl. 27. 21:26
 4/23 anonim ***** válasza:

Én meg hallottam hogy a Marinéni ingyen adja a tojást 3 faluval balra.

....


Ha már egyszer arra adod a fejed, hogy megcáfold a fizika eddigi ismeretanyagát, akkor nehogymár mi csináljuk meg helyetted. Hajrá, lehet próbálkozni.



Hallottam, hogy már majdnem kész az örök ingyen energia, a FREE kenyér, az AIDS ellenszere, és hallottam, hogy ha betelefonálok egy bizonyos adóhoz, azok küldenek nekem pénz energiát.

Hallani nem elég bizonyítsd.

2011. júl. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Havonta kétszer akar valaki örökmozgót gyártani. Amit te akarsz, az is az. Nem lehet megcsinálni.


Inkább olvass sokat, tanulj meg egy kicsit írni, mert az írásképed alapján akkora taplónak tűnsz, mit ide Lacháza. Kicsit művelődj, okosodj, hátha akkor nem dőlsz be minden marhaságnak.

2011. júl. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Amúgy alapvetően szerintem nincs baj azzal, hogy valaki örökmozgón töri a fejét, mert jele annak, hogy


- kreatív

- gondolkodik

- fejleszti magát


A baj akkor kezdődik, amikor hiába mondják neki hogy az adott dolog nem működik, ő akkor is állítja hogy az eddig felhalmozott fizikai ismeretanyag hibás és megszállotja lesz az ötletének. Szerintem minden fizikával foglalkozó embernek élete során volt legalább 1 ötlete örökmozgóra, ilyen az emberi elme, keresi az újat és a csodát :)

2011. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

minimális befektetés:

szélkerék használata elektromos generátor meghajtására,

napenergia használata közvetlen árammá alakítás céáljára.


napenergia használata vízforralás, gőzképzés, majd gőzturbina meghajtására, van egy ilyen 11 megawattos erőmű Sevillában, 6000 háztartást lát el, nulla CO2 kibocsátással!

meglehetősen utópisztikus, de létezik!

[link]

2011. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

einstein, newton, galilei, leonaardo és töbiek is bolondok voltak a maguk idlyében a töbiek szerint...

de a most nagy embereknek, zseniknek hiszik öket

2011. júl. 28. 16:48
 9/23 A kérdező kommentje:
talán meg oldhato lene ha mind két mágnest állando forgásban tartom (ellentétes irányu forgásban) mert akkor egyszere vonzanának és taszitanának de ehez a sebeségnek nagyon nagynak kéne lenie....
2011. júl. 28. 17:34
 10/23 anonim ***** válasza:

"einstein, newton, galilei, leonaardo és töbiek is bolondok voltak a maguk idlyében a töbiek szerint... "


Ez abszolút nem igaz. Einsteint életében is zseninek tartották, hatalmas tiszteletnek örvendett. Newton az angol tudományos akadémia, a Royal Society tagja volt, több fontos állása is volt, pl a Királyi Pénzverdét is igazgatta. Galilei hatalmas embernek számított, nagyon sok híve és pártfogója volt, emiatt az egyház nem merte halálra ítélni, "csak" házi őrizetre. Leonardo pedig egy messze földön híres zseni volt, akire királyok és fejedelmek bíztak mindenféle feladatokat. Az Utolsó vacsorát nem bízták volna valakire, akit a kortársak bolndnak tartottak volna.


Szóval egy akkora paraszt, mint te, hogy egy mondatot nem bírsz helyesen leírni ne hasonlítsa magat a világ legnagyobb elméihez. (Az arc és az egó már megvan, csak agy kéne.)

2011. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!