Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Két mágnes összeragad akkor...

Két mágnes összeragad akkor nő a tapadási erő is?

Figyelt kérdés
vagyis ha egy mágnesnek a tapadóerő kb 60kg és ha összerakok többet akkor ez a többszörösére növekszik?
2011. júl. 27. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem vagy épp a toppon a témában, de igen minél kisebb a távolság két mágnes között, annál nagyobb a mágneses vonzóerő (aminek a mértékegysége newton és nem kg). A tapadás pedig (súrlódás) az az amikor a bögre nem esik le a kissé döntött asztalról. Ne keverd! Bár mondjuk igaz, hogyha a két mágnes összeér, akkor keletkezik tapadási súrlódás, de szerintem nem erre gondoltál. :P
2011. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

én arra gondoltam hogy ebből [link]

ha veszek kettő és összetapad akkor az ott írt tapadóerő 2x 57kg lesz? vagy marad ugyanúgy 57?

2011. júl. 27. 12:17
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy szélgenerátorhoz kéne hogy kisebb legyen a súrlódás.
2011. júl. 27. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyanott:

[link]

"Az elméleti tapadóerő akkor érvényes, ha a tapadótest tiszta puha acélból készült."


Vagyis ha két mágnest veszel, akkor nagyobb lesz a vonzóerő is.

2011. júl. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egy szélgenerátorhoz kéne hogy kisebb legyen a súrlódás."

Ezt nem értem. Nem inkább 'nagyobb' legyen? Vagy mit is csinálna ez a mágnes pontosan?

2011. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nagyobb súrlódásnak nem lenne értelme mert akkor kegyetlen nagy szél kéne. Egy csapágy helyét töltené be a mágnes.

http://www.youtube.com/watch?v=PfZUmbxzUM4

2011. júl. 27. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt házilag nekiállsz mágnescsapágyat építeni, nézz már utána hogy hogy is épül fel egy ilyen. Vezérlőelektronika, szenzorok, biztos vagy te abban hogy ezt meg tudod építeni? Real time pozíció vezérlés nem egyszerű dolog.


Személyes vélemény : Tuti kudarcra van ítélve az ötlet. Vegyél egy készre gyártottat.

Am. HOME MADE szélerőműhöz simán megteszi egy méjhornyú görgőscsapágy is, nem kell elviselni nagy ford-ot, sem nagy erőket, az a kis súrlódás meg elmegy, ha jó rollt veszel.

Ne bonyolítsd túl ha már belevágtál egy ilyenbe.

2011. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szerintem férfi
2011. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

az utolsót nem értem :D

kifejtenéd bővebben?

2011. aug. 10. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!