Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vannak itt piromániások? Ha...

Vannak itt piromániások? Ha igen, miket szoktak csinálni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 23:46
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
19:03-nak nagyon szépen köszönöm a választ, már mint mondtam évek óta gyűjtögetem a tapasztalataimat neten, és más emberektől is természetesen. Instabil anyagot sohasem fogok, és nem is akarok készíteni (jódkristályok és szalmiákszesz lightos példa, de még azt sem), csak amit szigorúan ellenőrizni tudok. Puskapor és ''változatai'' , KNO3+glükonon(rakétákba). Nemrég próbáltam az ANFO-t, de az annyira stabil, hogy még nem tudtam megfelelő gyújtótöltetet készíteni hogy berobbanjon. :D
2011. aug. 3. 00:46
 22/42 anonim ***** válasza:
Aluminotermit?
2011. aug. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem. :) Kis mennyiségben próbáltam, mivel drága az alumíniumpor, nem is tett csodát, de jó volt. :D Legutoljára ey raksit csináltan ejtőernyővel, csak túl nehézre sikeredett, felment kb. 10 méterre, ívesen le a földre, majd ott dobta ki az ernyőt, majd máskor jobban sikerül. :)
2011. aug. 3. 01:15
 24/42 anonim ***** válasza:
Egy mérnök ismerősöm egyszer csinált egy valódi űrsiklót, két hónapot dolgozott vele, de tényleg olyan volt, mint az eredeti. Makett váz, belül pedig megtömte gázzal, de az anyag csak a fúvókától (ami fémből volt) pár centire gyulladt be. Mestermű volt. Most ő is az ejtőernyővel bajlódik.
2011. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 kovpet ***** válasza:
A robbanószerrel való visszaélés büntetése 2-8 év szabadságvesztés, tehát csak óvatosan!
2011. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:
Szerintem te hülye vagy... ;D
2011. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim válasza:
Majd ha egyszer felgyújtjátok magatokat, vagy a "műhelyeteket", rájöttök, hogy mekkora idióták vagytok! Menjetek orvoshoz! Vagy Legyetek tűzoltók! Nagyon tudnám ajánlani, ha már ilyenekre izgultok be!
2011. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Én sem értem a dohányosokat, hogy hogyan lehetnek olyan hülyék, hogy megmérgezik magukat tudatosan. Én inkább maradok a pirózásnál. Ez is egy hasonló szenvedély, aki nem szereti és nem csinálja, nem érti hogy miért jó. A cigivel ugyanez a helyzet.
2011. aug. 5. 12:51
 29/42 anonim válasza:
de ha pl elmész pirotechnikusnak, akkor lesz időtálló szakmád is, és azt csinálod, amit szeretsz :P
2011. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Ha most azt mondanám, nem buktam meg kémiából, hazudnék.
2011. aug. 5. 23:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!