Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vannak itt piromániások? Ha...

Vannak itt piromániások? Ha igen, miket szoktak csinálni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 23:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:
Honnan szerzed be az oxidálószereket(kálium-nitrát, kálium-klorát, ammónium-nitrát)?
2011. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Mezőgazdasági boltból
2011. aug. 6. 11:01
 33/42 Sir Shadow Dragon válasza:

Nos igen, engem is gyermekkorom óta elbűvöl a tűz, többek között ezért is tanultam vegyésznek, illetve magam is szórakoztam egy ideig némely robbanószerrel (a vérpistikék kedvéért, mindig lakott területen kívül, biztonságos távolságból, hordozható tűzoltókészülékkel).

Viszont aztán elkezdtem zsonglőrködni, és van egy határterület, a tűzzsonglőrködés. Ezt űzöm már lassan 12 éve, van csapatom is, előadásokat csinálunk. Ez mondhatni egy sokkal jobban kontrollált tűz, s itt is lehet változatos anyagokat használni, akár még a láng színét is festeni (és nem, nem nehézfémionokkal, ismét csak a vérpistikék kedvéért), valamint az eszközök is roppant változatosak, emellett tűznyelés, tűzfújás szintén opció (előbbinél a közönség felkiált döbbenetében, utóbbinál lélegzetvisszafolytva figyelnek).

2011. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:

"A kérdező kommentje:

Mezőgazdasági boltból"


Mint műtrágya?

2011. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

A zsonglőrködést is szeretem, nézni. :) ügyetlen vagyok ahhoz sajnos.

Utolsónak: persze, ne hogy robbanószerként kérd, sima 2 kg-os kálium-nitrát műtrágya, 1200 körül van. De ha már ilyen kérdést felteszel, az arra utal hogy most kezdesz bele. Ajánlom hogy nagyon alaposan informálódjál mielőtt belefogsz bármibe is. Már az őrlésnél is nagyon szigorú és elengedhetetlen szabályokat kell betartanod, máskülönben az életedbe is kerülhet. Bár én is gyerekként kezdtem, de ez nem az. Az elején apukám is besegített, aztán ahogy nőttem, egyre jobban kiismertem a dolgokat, jobban mint ő.

Vakában ne tevékenykedj!

2011. aug. 7. 00:03
 36/42 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Apukád is robbantgató? Csak nem a híres Matuska Szilveszter családjából való vagy?

2011. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
Én eddig kétszer gyújtottam fel a házunkat, és háromszor a szomszédokét :) Egy lakástűz tényleg nagyon szép látvány :P Egyébként leginkább az öcsém a piromán a családból, és még a vize is képes lenne elégetni ha kedve tartja. Én anno rakétákat csináltam petárdákból kiszedett puskaporból, disznózsírból, és kartonpapírból. Qrvára megégettem a kezemet... azóta már nem vagyok ilyen hülye ;)
2011. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Nem, apukám nem szokott robbantani, de ért hozzá. :)

Igen, nagyon kell vigyázni, az elején sokan eltántorodnak tőle mert össze-vissza csinálnak mindent és rossz meglepetések érhetik őket. Szerencsére én mindig nagyon ügyelek mindenre.

2011. aug. 7. 15:20
 39/42 anonim válasza:
Eléggé kezdő vagyok, igen. Próbáltam már nitroglicerint készíteni, de nem sikerült tömény salétromsavat és tömény kénsavat szereznem.
2011. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Nitroglicerint azt sehogyse, házilag főleg, az egyik legveszélyesebb anyag.
2011. aug. 7. 22:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!