Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne vmiféle pajzsot...

Hogyan lehetne vmiféle pajzsot létrehozni egy űrsikló köré, h megvédje a kozmikus sugárzásoktól, aszteroidáktól és esetleges ellenséges fegyverektől?

Figyelt kérdés
mindenféle vélemény érdekel!
2011. aug. 4. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg sehogy.


De a sci-fi filmekben lévő pajzsok sem igazán létrehozhatóak, azok ugyanis mindig részecske burkok, és egyszerűen nem lehetne annyi részecskét létrehozni, és stabil helyén tartani.


Esetleg ionokkal megoldható, de az a hatalmas mágneses mező, ami ehhez kéne, baromi nagy lenne. Arról nem is beszélve, hogy ez a pajzs se védene sokat, maximum az ionizált töltésektől. De, amint látjuk, a Föld, emberi léptékkel elképzelhetetlen mágneses mezője sem képes rengeteg sugárzást kivédeni, pedig mi valószinűleg nem fogunk tudni ennyi energiát felemészteni.

2011. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyan pajzsot, amilyen a Sci-Fi-kben van, sehogy.

A Discovery-n (azt hiszem) megy/ment egy műsor, az volt a címe, hogy "Sci-fi tudomány" abban foglalkozott egy (egyébként elég híres és elismert) fizikus a témával az egyik epizódban, de még annak sem volt semmi köze a filmekben látható pajzsokhoz.


A magam részéről úgy gondolom, hogy még az ő pajzsa is megvalósíthatatlan. Legalábbis egy kellően hatékony megoldás megvalósítása biztosan az.


Úgy gondolom, hogy az úrhajózásban ezeket a problémákat úgy lehetne csak megoldani, hogy az űrhajót Föld körüli pályán építjük meg, és nagyon sűrű és ellenálló fémekből és ötvözetekből készítünk rá egy vastag (csatahajókéhoz mérhető vagy még vastagabb) páncélzatot. Így nem lenne probléma az űrhajó kijuttatása a légkörből. Persze oda belépni sem tudna, mert ekkora tömeget jelenleg képtelenek lennénk újra egyben fellőni.


Kis méretű, a légkörbe is be, majd újra kilépni képes űrrepülőkre szerintem felesleges komoly páncélzat, épp csak annyi, hogy a kozmikus sugárzás ellen védjen. Bár pontosan nem tudom, hogy milyen vastag és milyen összetételű páncélzat kell egy 10^20eV energiájú részecskesugárzás ellen.

2011. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értem miért akarod jobban védeni, mint amennyire jelenleg is védve van (volt)! Amit alkalmaznak, az az ésszerűség határain belül valószínűleg a legjobb megoldás. Vagy nem így látod?
2011. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit alkalmaztak, az a Föld mágneses mezejének közelében elégséges védelem csak, a kérdésből ítélve pedig a kérdező egy sci-fi hadihajóban gondolkodik.
2011. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Én a kérdésben űrsiklót látok!
2011. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm..hát az űrsikló a megfelelő szó mert igazából arra gondoltam, hogy azzal lényegesen könnyebb lenne például a mars-ra eljutni és vissza (hisz ott a gravitáció kisebb) de az úton az esetleges napviharok és egyéb kozmikus hatások kárt tehetnek mind a 'hajóban' mind a legényégében, ezért kéne ez a pajzs. Plusz én nem szeretem a csillagkaput de az atlantisznak a pajzs félesége a marson is megvédené az embereket (mert annak nincs olyan nagy magnetoszférája. Egyébként én gondoltam már plazmából mágnesestérrel, különböző frekvenciájú mágneses hullámokkal, esetleg ha megtalálják a gravitront akkor azt felhasználva.
2011. aug. 5. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A legújabb kutatások e téren a Holdon található világos foltokkal kapcsolatosak, mivel azok kis lokális elektromágneses burkok. Sokkal gyengébben mint a föld mágneses burka, mégis bizonyos szinten azok is védnek. Nyílván nem összehasonlítható a Föld mágneses tere, azokkal a kis lokális burkokkal, viszont erősebbek mint milyennek elméletileg lenniük kellene. Eredetileg úgy gondolták, hogy mivel ezek elektromágneses burkok, ezért csak az elektronoktól védenek, viszont a tapasztalat azt mutatja, hogy a protonoktól is. Ugyanis amikor a burok eltéríti az elektronokat, azok magukkal vonzzák a protonokat is a Coulomb-erők miatt. Amúgy azért világosabbak ezek a foltok, mert ott kevesebb napszél éri a Hold felszínét, és kevésbé roncsolja a felületi kőzetet.


[link]

2013. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!