Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nincs nulla a romai...

Miért nincs nulla a romai számokban?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 19:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
22%
Azért mert Jézus 1-ben született..
2009. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
14%
Köszönöm a leszavazást.Nem tudtok ti semmit.Olvastam már erről és nem rég volt a tv-ben is.De csak lepontozni tudtok.Gratulálok.Ha tudnátok valamit akkor leírnátok...Ez minősít titeket!:)
2009. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerűen nem használták a nullát, nem volt rá szükségük. Bővebben itt:

[link]

2009. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ezt Jézusost komolyan gondoltad? Az ne tünt fel, hogy Jézus elött több száz évvel is számoltak a rómaiak nulla nélkül?

Egyszerűen nem jöttek rá, hogy a nullának is van aritmetikai jelentősége. Nem foglalkoztak azzal ami nincs.

2009. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Hihetetlen, hogy egyesek minden logikátlan marhaságot elhisznek, csak azért mert a tévében látták.
2009. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, nem volt rá szükség... elsőként a helyiértékes számolás miatt jelent meg a nulla az indiaiaknál és mivel így sokkal könnyebb volt számolni, a kereskedők el is terjesztették ezt a számolást. Még régebbi számrendszereknél előfordul, hogy más számokat se jelölnek, mert nem volt rá szükség... ugyanúgy ahogy az integrálást se jelölték sehogy a rómaiak :)


Amit az első írt onnan jött, hogy az évszámokat sokáig jelölték római számokkal... természetesen nem igaz... de akkor se bántsátok szegény elsőt, tényleg volt a TV-ben, méghozzá a VIVÁn hülyítette ezzel a diszkós lánykákat vmelyik műsorvezető.. nem ismerem őket, túl öreg vagyok :)

2009. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
53%
Te tényleg ilyen buta vagy????????????????
2009. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
:D passz
2009. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mélyen Tisztelt 20:09-es...a te szellemi szinted mondtad el azzal h a TV-ben láttad...a tévében semmi sen ugy van ahogy azt elmondják...és mellesleg nem lehetsz ennyire ***** hogy elhiszed...szerinted Jézus előtt enm volt ember aki számolt? ha nem lett volna akkor a pithegoras tétel sem lenne! kicsit gondolkozzál már légyszives!

eszm

2009. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 igabcsy ***** válasza:

Szerintem a válasz egyszerűen a matematikában keresendő.

Gondoljatok a számegyenesre, aminek a beosztásai az évek végét jelölik.

A nulla pont pedig egy adott pillanat, amitől számolunk előre illetve hátra.

Definíció szerint tehát a nulladik év nem létezhet, mert az egy pillanatot jelent nem pedig 365 napot magába foglaló időszakot.

Tehát ha a mai napot nézzük, akkor eddig nem 2010 egész év telt el, hanem a 2010. évben vagyunk.

Tehát eltelt 2009 év + 9 nap + 9 óra + akárhány perc + ....

Ebből következik, hogy pl. 1 év júliusáról elmondhatjuk, hogy időszámításunk szerint 7. hónap

Ahogyan pl a kg kisebb egysége a dkg, itt is a nullától való eltérést értjük.

Szerintem ez teljesen logikus. Remélem, hogy érthető ahogy magyaráztam.

2010. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!