Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a matematika...

Mi a különbség a matematika és az alkalmazott matematika között?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Hát szerintem! a metematika az alapokat foglalja magában, műveleteket, szabályokat. Hogy hogyan mit lehet megoldani(kb ált. suli-v közép is) az alkalmazottal pedig már meg is oldasz kérdéseket, dolgokat. Vagyis alkalmazod. Nem összeadsz meg kivonsz, hanem összeadást kivonást arra használod hogy megoldj valamit(nem azt hogy megtudd mennyi 4-2:D, hanem például kiszámítod a Föld Hold távolságot)
2011. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egyetemen vannak ilyen szakok!

Bocsánatm lehet hogy ezzel kellett volna kezdenem...

2011. aug. 12. 15:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazott matematikus szakon nálunk olyanok vannak, akik nem tanárok akarnak lenni, hanem a matematikával szélesebb körben foglalkozni. Gyakorlatilag azt is mondhatjuk, hogy az alk. matekos a többi tudós keze alá dolgozik olyan megoldásokkal, amiket fizikusék pl. nem tudnak, vagy ilyesmi.

Matematika szakon általában választanak egy másik szakot, általában fizika, vagy informatika, néha biosz, vagy föci, és így tanárok lesznek, legalábbis nálunk Pécsen.

2011. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem mondani, hogy először matek alapszakon elkezdi mindenki, és utána választ szakirányt, meg MSc-n tud az ember alk. matekos lenni. előző voltam.
2011. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És el lehet ezzel helyezkedni a tanárságon kívül?

(köszi a választ :))

2011. aug. 12. 16:15
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Ez olyan kérdés, amit nem lehet megválaszolni most. Én fizikus vagyok, és azzal szeretnék dolgozni.


Jelenleg egyetlen ilyen utat az egyetemen való kutatásban látom.

2011. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elvben sok helyre el lehetne menni, akár az iparba is, de most csak azoknak van helyük, akik programozó matematikusként is képesek működni.
2011. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jelenleg a programozó matematikus képzésnek a programtervező informatikus felel meg, abból is az akadémikus szakirány
2011. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az adott egyetem honlapján meg lehet nézni a szakok leírását, ott talán frappánsabban össze tudják foglalni, de megpróbálom a saját szavaimmal is a saját tapasztalataimat.

Igazán éles határvonal nincs a kettő között,vannak határterületek, meg olyanok is, amik eléggé egyértelműek, hogy inkább hova tartoznak.

Az alkalmazott matematikus szak elvileg a matematika alkalmazásaival foglalkozik, hogy hogyan lehet gyakorlati problémákat matematikai módon lemodellezni, és megoldani vagy optimalizálni. Tehát ott általában (persze szakirány függő is) sok analízis, valószínűségszámítás, statisztika, differenciálegyeneletek, numerikus analízis (az olyasmikkel foglalkozik, hogy ha számítógéppel számolunk, akkor a kerekítések miatt mekkora hibák jöhetnek ki, mennyire megbízható az eredmény, mennyire sikerül megtalálni a legjobb megoldást, ilyesmik), esetleg operációkutatás szokott lenni.

A matematika szak meg amit elméleti matematikának is szoktak nevezni, ott nem feltétlenül nézik azt, hogy ezt hogyan lehet közvetlenül gyakorlati problémákra alkalmazni, hanem a matematika elméleti részét csinálják. PL. a halmazelmélet tipikusan ilyen, hogy valós élet beli problémát kapásból nem tudnék rá mondani, de attól még egy nagyon fontos dolog, mert az egész matematika felépítésének és szerkezetének megértésének az alapja. De ott is lehet olyasmivel foglalkozni, aminek kifejezetten van gyakorlati része is, pl. az operációkutatás vagy diszkrét matek az eléggé ilyen tud lenni.

2011. aug. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"És el lehet ezzel helyezkedni a tanárságon kívül? "


tanár (legalábbis középiskolai) egyikkel sem lehetsz:)


Ha egy alkalmazottabb, vagy inkább úgy mondom, hogy alkalmazhatóbb területen vagy, akkor mindenképpen. Ez alatt az ilyen szotchasztika, tehát valószínűségszámítás, statisztikát értem, esetleg diff.egyenletek, többváltozós analízis. Az ilyenekre én úgy láttam az állásbörzéken, hogy van igény. Ha külön pénzügyi irányba mész (szokott lenni pénzügyi matematikus szakirány, vagy azt tudom, hogy az ELTEn külön MSc van erre), azzal kifejezetten nagyon jól.

Egy operációkutatás is elég jó tud lenni, meg még talán ilyen diszkrét matek.

Egy halmazelmélész valószínűleg kutatóként fog továbbmenni, bár ő is elmehet céghez is, hiszen az alapjai megvannak elvileg, amire tudnak építeni, csak gyakorlatban általában aki ilyen irányba megy el, azt rohadtul nem érdekli az a fajta matek, ami ehhez kéne:)

2011. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!