Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a lobotómia?

Mi az a lobotómia?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 21:17
1 2 3
 1/25 Smartguy86 ***** válasza:
98%

Pszichiátriai kezelés, veszélyes idegbetegek esetében alkalmazták régen. A lényege annyi, hogy az agy egy részét roncsolják. Így az illető nem lesz önmagára és másra veszélyes - ami azt illeti, semmire nem lesz képes utána, csak ülni fog és nézni maga elé...


'A lobotómia az agy elülső részének, a homloklebenynek az effektív megsemmisítését jelenti. Az eljárás személyiségváltozással, vagy szellemi leépüléssel jár."

2011. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De mivel semmisítik meg, nekicsapják a falhoz.. na jó.. xDD Vagy valami gyógyszerrel?
2011. aug. 15. 21:28
 3/25 Smartguy86 ***** válasza:
86%
Nem, ennél sokkal erőteljesebb a beavatkozás: fognak egy hosszú acéltűt, az orron keresztül felnyomják a homloklebenyig és egy pici kalapáccsal beütik az agyba...
2011. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
És a paciens ezt csak úgy hagyja? Meg ha nem is a páciens, de meddig volt ez legális egyáltalán?
2011. aug. 15. 21:31
 5/25 Smartguy86 ***** válasza:
91%
:D A zárt osztályokon már rég nem a páciens dönt a saját sorsáról. Ez egy régi orvosi kezelési mód volt még az antidepresszánsok és egyéb ideggyógyszerek előtt - azért használták, mert utána a beteg egyből megnyugodott és nem őrjöngött tovább... Ma már nem végeznek ilyen beavatkozást.
2011. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
96%

láttad az Álomháború című filmet? abban van ilyen... szörnyű...

[link]

én itt olvastam utána...

2011. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
4%
nem tudom
2011. aug. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Tegnap láttam azt a filmet... Hát elég ijesztő volt, nem tudtam mit akarnak vele csinálni... Először azt hittem ki akarják szúrni a szemét vagy nem tudom. De ott miért a szeménél csinálta?
2011. aug. 15. 21:48
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok filmben lehet ilyet látni, most az Ópium és a Pokolból ugrott be, de sok másikban is mutatnak ilyet. Ja meg talán a Viharszigetben is.

Ha érdekel a téma, az Ópium c. film elég hiteles betekintést ad a régi zárt osztályok világába...

2011. aug. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem az orron, hanem a szem mellett vágják bele azt a bizonyos tűt
2011. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!