Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi időre elegendő a Föld...

Mennyi időre elegendő a Föld kőolajtartaléka?

Figyelt kérdés
Sok mindent hall az ember, aztán pedig annak az ellenkezőjét. Jó lenne, ha valaki végre igazat mondana...
2011. aug. 16. 22:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Na akkor most megosztom veletek az interneten elöször.

Ez egy nagy csalás ugyanis ezt közlik a hírekben hogs 20-30-50évre elég de nem igaz. Igy ha azt mondják hogy kevés van akkor többet kérhetnek érte ezért is ilyen drága. Valójában még van bőven majd 20 év mulva bejelentik hogy hopp teljesen véletlenül találunk megint 20 évre elegendőt. Remélemérthető.

2011. aug. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"...és a "hatványos növekedés", amiről írsz, szerinted nem függ össze a jóléttel? ..."


Igazából nem.

Ha nem brutális a lemorzsolódás akkor a növekedés egy bizonyos mérték után már csak matematika folytán hirtelen megugrik.


Ugye volt az a példa mese a sakk feltalálója és a őt megjutalmazó szultánról, aki bármit kérhetett.

A mestre azt kérte, hogy kapjon egy búzaszemet az első kockára és minden következő kockára annyit, ami a duplája az előzőnek.

A szultán első hallásra örült, hogy olcsón megússza, de aztán kiderült nincs az egész szultánságban annyi búza, hogy teljesíteni tudja a kérést. :)

Fránya matek. :-)


A népesség szaporulathoz több köze van inkább a mezőgazdaság fejlődésének.

A népesség zöme amúgy is olyan területen van ahol nem érezteti a kőolaj áldásos hatását. :(

2011. aug. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jobban kifejtve amire korábban utaltam ha nem volt valakinek érthető:

A jóléti helyeken a családmodell tipikusan 1-2 gyerek (azaz fogy), amíg a szegény régiókban jellemző a magas népszaporulat, szóval a jólétnek marhára nincs köze a népesség megnövekedéshez.


Erről volt is amúgy egy csomó tanulmány mert 50 éve ezt nem így gondoltuk volna.

A riportban nyilatkozó ember megrekedt az 50 évvel ezelőtti ismeret szinten. :)

2011. aug. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"a jólétnek marhára nincs köze a népesség megnövekedéshez. "


Azt egy kicsit kifelejtetted a dologból, hogy jellemzően a jóléti országoknak a nemjóléti országok polgárai húzzák az igát a multikon keresztül, meg ugye az exportjukból is dől a lé, sőt, lehet hogy a csóró réteg termti meg azt, amit aztán megvesz, és a profit meg megy a másik országba.


Persze gondolom szerinted úgy a szuper, hogy egy adófizető két nyugdíjast tart el az adójából, mellette pedig gyereket próbál nevelni. Vedd úgy, hogy nem szóltam.

2011. aug. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Te figyú már ez nem az én elméletem.

Most itt erőlködsz hogy bizonyítsd, hogy a videón mekkora igazságok vannak, amit más nem vett észre, de nagyon mellényúltál.


Ez nem kérdés hanem tény, hogy a népszaporulat növekedésnek semmi köze az életszínvonal emelkedéséhez SŐT az életszínvonal emelkedése már bizonyítottan csökkenő hatással van a népességre.

Ez nem kérdés ez egy statisztikával is alátámasztható tény!


Alapvetően az elmaradott területeken nagyobb a népszaporulat, mert:

1, Nem felvilágosultak a népesség szabályozásban vagy és nem jutnak hozzá a megfelelő szabályzó eszközökhöz.

2, A társadalmi szociális háló hiányában, a biztos öregkor garanciája a sok utód aki később eltart.


Ezzel szemben a jólétben csökkent az utódszám, mert az emberek, hogy nem robotolnak így szórakozásra van tőke és hát bizony kissé önzőbbek lettünk. A gyerekvállalás eleve kitolódik és az erre szánt idő és energiát is csökkentjük ezért az átlag 1,5 gyerek manapság. A gyerek nem létszükség rövid távon.


Ezt most vagy megemészted vagy nem, de továbbiakban nem érdekel, ha hamis adatok alapján akarod értékrendedet és életszemléleted kialakítani az a te dolgod.

Én hogy a néphülyítést elkerüljem leírtam amit akartam továbbiakban nem reagálok a küszködésedre!

2011. aug. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Most látom a % alapján, hogy az utolsó reagáló nem az előző volt, de minden esetre persze ettől független fenntartom a leírt tényeket és ez ügyben nem írogatok tovább, mert nincs értelme ragozni.
2011. aug. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A rossz hír az, hogy a kőolaj előbb utóbb elfogy, mivel lassabb ütemben keletkezik, mint ahogyan fogy.


A mégrosszabb hír csak az lehetne, hogyha nem fogyna el, mivel az eddig felhasznált készlet is súlyos környezeti, és társadalmi hatásokkal járt. Ezek a hatások meghatványozódnának, ha a kőolaj készletek ezt engednék.


Valójában a technologiai fejlődés egyik mozgatója napjainkban az a tudat, hogy örökké nem lesz olaj.

2011. aug. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!