Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy csontkovács hivhatja pl...

Egy csontkovács hivhatja pl Dr. Kovács péternek magát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha kovács péter a rendes neve akkor persze.
2011. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
... és persze ha van doktorátusa.
2011. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megszerzi a jogi diplomat, es elvegzi a 2 hetes tanfolyamot, e mar praktizalhat is! :-D
2011. aug. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, aki ökológiából fog doktorálni hamarosan, emellett kitanulta a masszírozást, félállásban masszíroz. Tehát ő hamarosan Dr XY-nak hívathatja magát, akár a masszírozó helyen is annak ellenére, hogy nem masszírozásból doktorál.


Az egy másik kérdés, hogyha a csontkovács azt próbálja elhitetni, hogy neki csontkovácsolásból van doktorátusa, azaz úgy állítja be a haszonszerzés érdekében, hogy doktorátus valami többletet jelent. Ez szerintem etikátlan, de amíg nem állít konkrétan hamis dolgokat, addig jogilag akármilyen helyzetben is használhatja a dr-t a neve előtt.


Mellesleg nekem is van doktorim, de nem használom. :)

2011. aug. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szovla orvosira kell járnom?
2011. aug. 19. 01:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Neeeeeeeee.... Könyörgöm te ne menj orvosnak...
2011. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
marha vicces vagy de ezzel nem segítesz
2011. aug. 19. 09:59
 8/12 anonim válasza:
1:07-es válaszoló, miért nem használod a dr-t? A személyidben sincs benne?
2011. aug. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 1.07-es. Hogy miért nem használom a dr-t?


1) Mert akit érint, az mind tudja (főnökeim, kollegáim, stb). Akivel meg most találkozom, annak elég annyit mondanom hogy XY-nak hívnak, ne az alapján tartson okosnak/szépnek/többnek hogy a nevem elé biggyesztem a dr-t bemutatkozéskor, hanem a tetteim alapján. Az a dr ugyanis nem az általános okosságomról szól, hanem arról, hogy egy bizonyos tudományterületen elég sokat tanultam. Az én szakterületemen ez általános mentalitás, belénk nem verik a nagypofájúságot. :)


2) Igen, a személyimben sincs benne, mert teljesen mindegy, hogy benne van-e. Aki nem hiszi el, annak úgyse fogom elővenni mutogatni, mert nem azzal szoktam vitákat nyerni, hogy de én dr vagyok nyenyenye. Tehát tulajdonképpen mindegy, hogy valaki tudja-e rólam és tudom-e bizonyítani. Ugyanakkor ha felveszem a személyimbe, amit kétség kívül megtehetnék, akkor be kell jelentenem az adóhivatalnak, TB-nek, két banknak, a jogsimat is le kell cserélni, ugyanis ez személyi adatok változásának minősül. Sok pénz, tök fölöslegesen. Ha majd lejár a személyim, lehet hogy felvetetem bele.

2011. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egy csontkovács tanfolyamhoz nem jár doktori cím, ahhoz jogásznak, állatorvosnak, fogorvosnak, vagy orvosnak kell lenned.
2011. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!