Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nincsenek zöld csillagok?

Miért nincsenek zöld csillagok?

Figyelt kérdés

A Wien-féle eltolódási törvény szerint ugye egy test sugárzásintenzitásának a maximuma annál, kisebb,minél nagyobb a sugárzó test hőmérséklete.

Ez magyarázza azt is hogy miért kék színűek a legmelegebb csillagok és miért vörösek a hidegebb.Azt nem értem hogy

a csillagok színéből miért marad ki a zöld,hiszen a Plank görbe szépen halad az egyre kisebb hullámhosszok felé és így lesznek a csillagok,vörös,sárga és kék színűek,de számomra teljesen logikátlan hogy kimarad a zöld szín.Kíváncsi vagyok,tudna nekem erre valaki magyarázatot adni?:)


2011. aug. 23. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fizikus, és bocsánat a viccért, de ki mondta, hogy nincs zöld csillag?

http://www.youtube.com/watch?v=maL1lbS5BYo

:) Amúgy tényleg nincs? (Én lehetek a hülye, de úgy emlékszem, van, sőt, valami Hubble-felvételen még láttam is.)

2011. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem elég zöldek ezek a csillagok:)detalán azért nem gyakori, mert a folyamat ezen része gyorsabb

2011. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mi napunk is zöld éppenséggel, vagyis abban a tartományban a legnagyobb az intenzitása, csakhogy sárga színből lényegesen szélesebb tartományban sugároz.
2011. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

másodiknak:szerintem ez csak azért zöld,mert a csillagászok utólag gyakran retusálják a fényképeket,azért a gamma,röntgen és más a láthatófényen kívül eső sugárzásokat is lássunk a képeken,én szerintem itt is ez történt.

hogy érted pontosan hogy zöld a Napunk?:D

a mi csillagunk 6000K körül sugároz ez az 550 nm környékére esik,tehát pontosan a sárgára,nem véletlenül látjuk ilyennek.Vagy te hogy értetted? (3.válaszoló)

2011. aug. 23. 20:50
 5/5 anonim válasza:
mekkora hőmérséklet is kell(ene) 1zöld színű csillaghoz? .. lehet ott a magyarázat! .. v hogy mivel az anyagtól is függ ezért a hidrogén nem tud olyan színű lenni semmilyen hőmérsékleten.
2011. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!