Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol termelődik a testhő?

Hol termelődik a testhő?

Figyelt kérdés
Hogyan és hol? Lehetséges e, valamiféle hidegfúziós folyamat az emberi testten bellül?
2011. aug. 29. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges e, valamiféle hidegfúziós folyamat az emberi testten bellül?"

ugye most csak hulyeskedsz? Komolyan gondolod, hogy atommagok egyesulese melegiti a testunket???? hany eves vagy?

2011. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valahol pedig léteznie kell az emberi testben egy plusz energia forrás. Már sok házépítésen voltam ahol csomó pistabácsi égésznap rakodta a téglákat, és csak 1 (egy!) db zsíros kenyeret ettek meg. És ez így megy 1 hónapon keresztül. Egyszer kiszámoltam a bevitt energiát (zsíros-kenyér) és azt a munkát amennyit a pistabácsik dolgoztak, és köszönő viszonyban sem volt a két érték egymással. De mind1 nem ez a kérdésem legfontosabb része. Hanem az hogy hol és hogyan keletkezik a hő?
2011. aug. 29. 09:05
 3/14 anonim ***** válasza:
"elégetik" a zsírt, innen van energiájuk.
2011. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy elégetik de mégis hogyan? Fogja magát a zsíroskenyér és meggyullad az emésztő-rendszerben? Ez a meggyulladás tudom kicsit erős :D de akkor sem értem.
2011. aug. 29. 09:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sejtekben termelődik, azon belül a mitokondriumokhoz köthető, főleg az elektrontranszport láncához. Ebben kb 42% ATP, tehát energia, és 58% hulladékhő keletkezik kapásból. Szükség esetén az energia terhére további hő gyártható.

Aztán persze az energia felhasználása (pl izom) is jár hő felszabadulásával, ezért remegünk ha fázunk.

Pista bácsi meg valszeg bevágott othon egy jó vacsorát, nemcsak zsíroskenyéren él, nem mintha a zsír nem volna energiabomba, kilója 9000kcal.

2011. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a vér áramlása is melegít ha jól tudom
2011. aug. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer kiszámoltam a bevitt energiát (zsíros-kenyér) és azt a munkát amennyit a pistabácsik dolgoztak, és köszönő viszonyban sem volt a két érték egymással."

Na, azt a szamolast megneznem magamnak! :-D


Egyebbkent valaki ierta, hogy az ATP-bol lesz a ho. Ezt kiegeszitenem azzal, hogy ho termelesre fel lehet hasznalni a mitokondriumok termogenin nevu feherjejet, ami a mitokondrium belso membranjanak ket oldala kozt levo proton gradiens kiegyenlitodeset teszi lehetove. Ahogy protonok aramlanak keresztul a membranon ho szabadul fel. Ezt az energiat egy masik feherjekomplex kepes ATP termelesere forditani.


Egy masik valaszolonak: ha hideg a kezed, akkor a meleg ver aramlasa valoben felemelegiti. De hitol lesz meleg a vered? :-)


itt van egy jo kis cikk a termoregulaciorol: [link]

2011. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges e, valamiféle hidegfúziós folyamat az emberi testten bellül?"


Hát nem lenne rossz... Megiszom egy pohár vizet, és életem végéig meg van oldva a táplálkozás!


Bár inkább mégse... Annál sokkal jobban szeretem a paprikás csirkét egy kis uborka salátával...


:-D Pedro

2011. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Majd 11. osztályban magyjából megérted bioszórán.
2011. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
És Pista bácsi nem tolt pár üveg sört mellé? Mert az olyan, mintha kanállal enné a cukrot. És Pista bácsi reggelijéről meg vacsorájáról már mások is szóltak. Szóval a legfontosabb tanulság, hogy ha tudományos megfigyelést akarsz végezni, akkor ne önkényesen válaszd meg a rendszer határait térben és időben.
2011. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!