Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a legmodernebb lopakodó...

Mi a legmodernebb lopakodó repülőgép jelenleg a világon?

Figyelt kérdés

Eltelt pár nap mire úgy döntöttem kiírom ezt a kérdést.


Elmesélem mit láttam múlt héten este. Nem tudom mennyit ér a szavam de a toplistában láthatjátok nem vagyok egy humbuk figura 50-valahanyadik vok itt tudomány témakörben.

De leírom mit láttam egy héttel ezelőtt

este 10 óra után.


Játszottam épp a gépemen és kiültem pár percre a kerti székbe. Néztem a távolba hogy pihentessem a szemem. közbe lekapcsolt a mozgásérzékelős reflektor ami a terasz előtt van. Én meg ültem és nézelődtem tovább ,mert élveztem azt a kellemes langyos szelet ami fújdogált.


Arra lettem figyelmes ,hogy három csillag megy az égen szabályos 3szög alakban. Aszt hittem először 3múhold vagy hogy a fókuszpontom ment el hogy én nem látom jól!...

Ez igy északról dél felé tartott szép ütemben mint az égen a repülők szoktak.

Nem tudtam a távolságát meghatározni. Azt hittem messze van. Míg meg nem csillant a fény rajta. Úgy csillant meg a fény rajta mint a feketére fényezett autókon a sötét parkolóházakban. Akkor láttam hogy b@ssza meg ez 100-200 méternél nincs magasabban. Néztem mint a birka..

Azt hittem nem jól látok. Pedig nem is ittam nem is voltam fáradt semmi hasonló. Pislogtam is nem e haluzok.


Egyenletes sebességgel haladt végig. Semmi hangja nem volt a világon ahogy elhaladt egy bizonyos távolságba eltűnt a fénye. Úgy tűnt mintha egy cső mélyre besüllyesztenénk fehéren világító ledeket. És oldalról nem lehetne látni csak alsó szögből. Aztán behúztam a csíkot mikor ez a cucc eltűnt ,mert már kezdtem parázni.


Most visszamenőleg azon gondolkodok hogy lehetett e egy sárkányrepülős aki tréfálni akarta így az embereket??!


De az jutott eszembe hogyha szívatás lett volna miért csőbe tette volna a lámpást hogy csak alsó szögből lássák és a messziből oldalsóból ne?? Pont az lenne a lényeg hogy lássák... Úgy hogy inkább lopakodó repülőre gondoltam. Azok mennek radar alatt alacsonyan. Lehet helyes a feltételezésem? Létezhet ilyen repülő rendszer a napjainkban? Amúgy van egy nagy katonai és több kicsiny reptér a környéken. Konkrétan nem titok Szolnoktól pár kilóméterre lakok. Tapasztalt vagy látott már valaki hasonlót? Azért a tudomány témakörbe írtam ezt mert nem hiszek az ufós történetekben. De azt inkább hiszem hogy Hi-tech fejlesztés volt de milyen csendes hajtóművek vannak fejlesztésbe tervbe manapság? Én se hinném el ha nem láttam volna. Úgy hogy ne oltsatok hogy ne igyak annyit vagy ilyesmik.


2011. szept. 4. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A lopakodón miért égnének fények?

Magyarországra meg miért jönnének?

2011. szept. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ToXeN ***** válasza:
Nem csak te láttad, egyik ismerősöm ugyanezt a leírást adta... nem tudtam neki mit mondani, ötletem sincs mi lehetett!
2011. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt a lopakodók nem alacsonyan repülnek. Másrészt ahogy írták, nem használnak pozíciófényeket, meg egyáltalán világítást a repülésük során. ÉS abban is biztos lehetsz, hogy nem fényes feketék, hanem pont matt fekete a színük, épp azért hogy ne tükröződjön rajta semmi


Amúgy kissé kétkedve fogadom a magasságbecslésedet. Még nappal is nehéz megítélni egy repülő eszköz magasságát, nemhogy éjjel....

2011. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudtam hogy nincs is helyzetjelző fény a lopakodókon.

A magasságot csak a fényei mozgásából határoztam meg. Amíg a felülete élből meg nem csillant.Olyan repülő méretűnek tippeltem. Amúgy én sem értem miért jönne lopakodógép Mo területére. Esetleg robotrepülő lehetett még így ha belegondolok. De hogy minek vagy micélból azt én se értem.

De ezek szerint más is látott már ilyesmit.

2011. szept. 4. 19:26
 5/5 Norton85 ***** válasza:
Félreértés ne essék, VAN helyzetjelző fény a lopakodókon, hiszen a mindenkori légügyi előírások nem kivételeznek az éppen nem bevetésen lévő katonai gépekkel sem. Praktikai okai is vannak, hiszen jó ha látható éjjel a gép. (persze bevetésen teljes a sötétség) Nem lehetetlen, hogy áthaladjon felettünk egy lopakodó, hiszen USA-val szövetséges állam vagyunk (nekik van egyedül ismert hi-tech lopakodójuk, a B-2 Spirit), de nehezen elképzelhető, hiszen mindig egy bázisról üzemelnek, felénk meg nem is tudom jártak-e valaha. Mindenesetre biztos, hogy nem teljes sötétítésben haladna el felettünk, főleg alacsonyan. A sötétben amúgy nem tudod nagy biztossággal megállapítani a tárgyak színét, hiszen bármilyen színt könnyen feketének látni, még a fehéret is.
2011. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!