Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet összekeverni a...

Hogyan lehet összekeverni a vizet a benzinnel hogy "tökéletes" oldat legyen és hogy ne váljanak szét?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Oldat nem lesz, mivel nem oldódnak egymásban. Lehet stabilizálni emulgeáló szerekkel ha nagyon akarjuk, de az nem oldat lesz, hanem emulzió, és max annyit érünk el, hogy nem esik szét azonnal.
2011. okt. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sehogy.

A víz poláris, a benzin apoláris oldószer. Ahogy az első írta, max vegyszerekkel segíteni tudod a keveredést (olyan molekulákkal, amelyeknek egyik fele poláris, a vizet szereti, a másik fele apoláris, a benzint szereti, és így a kettő közé beáll..)

2011. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval olyan anyagot kell találnom ami mind a két anyagot 'összefogja'. Hallottam valahol hogy a kókuszból lehet kivonni ilyen anyagot de lehet hogy ez hülyeség. Majd még utána nézek de azért kössz.
2011. okt. 16. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a kókusz valami túlbonyolítás, nem tudom, honnan szedted.

A mosogatószer és egy csomó más anyag ilyen..

2011. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kutas vagy wazze? :D
2011. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!