Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem lehet egy vízipipa...

Miért nem lehet egy vízipipa kb.1 méternél hosszabb? (tv-ben hallottam)

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 21:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy akkor megfullad az ember, de azt pont nem hallottam, hogy miért.
2011. okt. 24. 21:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nem 10 métert mondtak?
2011. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
öööööö de az lehet nem tudtam figyelni mert dolgom volt.:D
2011. okt. 24. 21:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak nem biztos, hogy tudod szívni. Minél hosszabb, anná tovább kell szívnod, hogy odaérjen a füst.
2011. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt pont erről fórumoznak:


"How much force would one have to apply in order to still be able to inhale without making an effort? What would be the perfect ratio between length and diameter of the hose? what's the maximum length?


you dont need very much force at all..sometimes i dont even put the nozzle tip in my mouth i just have it resting on my lips and inhale very little and it works..this all depends also on the type of hose your using..the wide the hose the easier to take hits..for length there is no perfect dimension..some people like short hoses and some people like long hoses..i think it should be long enough so your hookah wont tip over when handing it around to other people but not long enough to were you or other people trip over it and knocking your hookah over..so if i had to put a length and width on it..i would make the hose 6 feet in total length and width wise i would make it 1/2'' to 3/4'' of a inch wide"

2011. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt az angol szöveget nekem kb. 1 órába tartana lefordítani. Azért köszi
2011. okt. 25. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Kapcs.ford.:


"Mekkora erőt kell kifejteni, hogy képesek legyünk beszívni megeröltetés nélkül? Mi lenne a tökéletes arány a tömlő hossza és vastagsága között? Mi a maximális hossz?


Egyáltalán nincs szükség nagy erőre. Néha még a szívókát sem rakom a számba, csak odatartom, egy nagyon kicsit belélegzem, és működik. Ez a tömlő típusától is függ. A vastagabb tömlő jobb. Nincs tökéletes hossz. Van aki a rövid tömlőt szereti, van aki a hosszút. Szerintem elég hosszúnak kell lennie, hogy a pipa ne boruljon fel, ha körbeadod, de nem annyira, hogy véltelenül felrúgjuk, ha mászkálunk. Szóval ha adnom kéne egy hosszt és vastagságot, teljes hosszúságra 6 láb hosszú és 1/2 - 3/4 hüvelyk közötti átmérőjű tömlőt csinálnék."


A 6 láb az kb. 1,8 m, szóval nem tudom, mi lehetett az a maximum 1 m.

2011. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
van 1 m-nél nagyobb vp forgalomba is..
2011. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!